Wybory: Gdzie i jak głosować? – INFORMATOR Fot. Tomasz Małecki

Wybory: Gdzie i jak głosować? – INFORMATOR

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę wybierać będziemy parlamentarzystów na najbliższą czteroletnią kadencję. Gdzie i jak głosować? Podajemy również listę kandydatów.

Jak głosować?

Gdzie głosować? - Gmina Środa Wielkopolska
Gdzie głosować? - Gmina Zaniemyśl
Gdzie głosować? - Gmina Dominowo
Gdzie głosować? - Gmina Krzykosy
Gdzie głosować? - Gmina Nowe Miasto nad Wartą

Lista kandydatów

Jak głosować?

Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 października. Głosować będzie można w godzinach od 7:00 do 21:00.

Spośród czterech kandydatów do Senatu oddajemy głos tylko na jedną osobę, zaznaczając znak "x" w kratce obok imienia i nazwiska kandydata. W wyborach do Sejmu w powiecie średzkim spośród 103 kandydatów z sześciu list oddajemy głos tylko na jednego kandydata.

W obu przypadkach głos jest nieważny gdy zagłosujemy więcej niż na jednego kandydata lub nie zagłosujemy wcale.

Gdzie głosować?

GMINA ŚRODA WIELKOPOLSKA

Obwodowa komisja wyborcza nr 1 – Przedszkole Niepubliczne „Krasnal Hałabała", ul. Staszica 10, Środa Wielkopolska
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Marszałka Piłsudskiego, Fryderyka Chopina, Cechowa, Poselska Nr 21, 23; Cyryla Ratajskiego, Wawrzyniaka, Księdza Kozierowskiego, Jana Polskiego, Kilińskiego od nr 12 do nr 55, Osiedle Młodych, Paderewskiego 1, 3, 7, 9, 11, 11A; Staszica nr 25, 25A, 25B i od nr 1 do nr 23.

Obwodowa komisja wyborcza nr 2 – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Paderewskiego 27, Środa Wielkopolska
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Generała Józefa Hallera nr nieparzyste, Towarowa, Paderewskiego nr 4, 4B, 6, 6A, 8, 8B, 8C, 8D, 10, 11A i od nr 12 do nr 66, STASZICA nr 24, 26 i od nr 27 do nr 41, Gen. Stanisława Maczka, Ignacego Prądzyńskiego, Jackowskiego, Kórnicka, Ks. Ignacego Jana Skorupki, Ks. Stanisława Janickiego, Miarki, Opielińskiego, Prusa, Przemysłowa, Szymańskiego.

Obwodowa komisja wyborcza nr 3 – Zespół Szkół Rolniczych, ul. Kosynierów 2b, Środa Wielkopolska    
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Czeladnicza, Malwowa, Adolfa Bnińskiego, Akacjowa, Aleksandra Fredry, Antoniego Kremera, Asnyka, Broniewskiego, E. Orzeszkowej, Ewarysta Estkowskiego, Franciszka Ksawerego Zaremby, Hłaski, Ignacego Krasickiego, Ireny Sendlerowej, Jaśminowa, K. I. Gałczyńskiego, Kalinowa, Kasprowicza, Konopnickiej, Konwaliowa, Kosynierów, Leśmiana, Liliowa, Mickiewicza, Mikołaja Reja, Miłosza, Pewińskich, Rzemieślnicza, Sienkiewicza, Stachury, Stanisława Wyspiańskiego, Stawowa, Struga, Tulipanowa, Tuwima, Wiktora Degi, Władysława Reymonta, Włodzimierza Wolniewicza, Zofii Nałkowskiej, Żeromskiego, Jana Brzechwy, Żonkilowa.

Obwodowa komisja wyborcza nr 4 – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Paderewskiego 27, Środa Wielkopolska
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Drzymały, Generała Józefa Hallera nr parzyste, Głowackiego, Józefa Mackiewicza, Kochanowskiego, Kraszewskiego, Norwida, Rejtana, Słowackiego, Stanisława Chudoby, Stefana Okrzei, Zakole.

Obwodowa komisja wyborcza nr 5 – Budynek POLO MARKETU, Os. Prymasa Wyszyńskiego 5, Środa Wielkopolska
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Osiedle Prymasa Wyszyńskiego, Platanowa, Ks. Jana Krajewskiego, Generała Tadeusza Kutrzeby, Generała Andersa, Władysława Sikorskiego, Strzelecka, Topolska, 1 Kompanii Średzkiej, Edmunda Bembnisty, Bławatkowa, Chabrowa, Fiołkowa, Łubinowa, Makowa, Nagietkowa, Ks. Mieczysława Meissnera, Alfreda Milewskiego, Józefa Dowbór-Muśnickiego, Kazimierza Dzikowskiego, Stefana Palczewskiego, Rumiankowa, Sasankowa, Stokrotkowa, Surzyńskich, Stanisława Taczaka, Ks. Marcelego Weychana, Wrzosowa, Sulisława, Ludwika Rządkowskiego, Za Strzelnicą, Prochowa, Wystrzałowa, Figowa, Daliowa, Lawendowa, Miętowa, Hiacyntowa, Modrakowa, Świerkowa.

Obwodowa komisja wyborcza nr 6 – Galeria Miejska Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach", ul. Stary Rynek 16, Środa Wielkopolska
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Górki, Doktora Kapuścińskiego, Ks. Ludwika Jażdżewskiego, Czerwonego Krzyża od nr 12 do nr 24, 17 Września, Aleja Średzkich Olimpijczyków, Daszyńskiego, Dąbrowskiego od nr 1 do nr 29, Dolna, Garncarska, Kilińskiego od nr 1 do nr 11, Kolegiacka, Krótka, Krzyżowa, Księdza Kegla, Limanowskiego, Mała Klasztorna, Plac Armii Poznań, Plac Kościelny, Plac Zamkowy, Powstańców Wielkopolskich, Ratuszowa, Sejmikowa, Senatorska, Spichrzowa, Stary Rynek, Szamarzewskiego, Szkolna, Szpitalna, Świętego Ducha, Świętego Wawrzyńca, Tylna, Wałowa, Wielka, Wiosny Ludów.

Obwodowa komisja wyborcza nr 7 – Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. 20 Października 2, Środa Wielkopolska    
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Olimpijska, 20 Października nr 1, 2, 3, 5, 5a, Kościuszki, Osiedle Jagiellońskie nr 1, 2, 3, 4, 15, 16, 16a, 17, Przecznica.

Obwodowa komisja wyborcza nr 8 – Przedszkole Niepubliczne „Osiedlowe Skrzaty", ul. Kościuszki 12, Środa Wielkopolska
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Osiedle Jagiellońskie nr 14, 18, 18a, 19, 20, 21, 21a, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 29a, 30, 31, 32, 33.

Obwodowa komisja wyborcza nr 9 – Ośrodek Kultury, ul. 20 Października 30, Środa Wielkopolska    
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): 20 Października od nr 6 do nr 68 i nr 4, Sportowa 1, 1A, 2, 3, 3A, 4, 6, 8.

Obwodowa komisja wyborcza nr 10 – Ośrodek Kultury, ul. 20 Października 30, Środa Wielkopolska    
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Poselska od nr 24 do nr 64 i nr 4, 22, Osiedle Jagiellońskie 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 47, Sportowa 9, 9a, 9b, 9d, 12, 30.

Obwodowa komisja wyborcza nr 11    – Lokal u Róży, ul. Aleksandra Kamińskiego 1, Środa Wielkopolska
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Turkusowa, Niebieska, Lazurowa, Nekielska, 1 Sierpnia, Macieja Rembowskiego, Cicha, Spokojna, Plantaża, Działkowa, Kwiatowa, Ogrodowa, Sadowa, Różana, Aleksandra Kamińskiego, Danuty Inki-Siedzikówny, Franciszka Unruga, Gen. Bora-Komorowskiego, Gen. Nila-Fieldorfa, Gen. Tadeusza Kossakowskiego, Gen. Tadeusza Pełczyńskiego, Generała Antoniego Chruściela, Generała Grota-Roweckiego, Generała Leopolda Okulickiego, Jana Karskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ks. Jerzego Popiełuszki, Lecha Palinkiewicza, Polna, Ppłk. Stefana Ignaszaka, Ppor. Edmunda Skotarczaka, Rtm. Witolda Pileckiego, Stanisława Mikołajczyka, Wincentego Witosa, Bolesława Chrobrego, Kazimierza Jagiellończyka, Jana Olbrachta.

Obwodowa komisja wyborcza nr 12 – Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami integracyjnymi, ul. Dąbrowskiego 50, Środa Wielkopolska
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Gen. Pil. Witolda Urbanowicza, Pilotów, Irlandzka, Islandzka, Hiszpańska, Austriacka, Bułgarska, Chorwacka, Duńska, Fińska, Francuska, Grecka, Polska, Portugalska, Rumuńska, Szwajcarska, Szwedzka, Włoska, Serbska, Norweska, Haliny Stabrowskiej, Zielona, Żniwna, Adama Grabiasa, Jasna, Fromborska, Toruńska, Kopernika, Białkowskiego, Chełmońskiego, Gnieźnieńska, Kpt. Eugeniusza Horbaczewskiego, Księżycowa, Lotnicza, Plażowa, Pogodna, Rolna, Romana Dmowskiego, Słoneczna, Spacerowa, Spadochronowa, Sucharskiego, Szlafroka, Szybowcowa, Trąmpczyńskiego, Węgierska, Wrzesińska, Zacisze, Żwirki i Wigury, Chłopska, Dywizjonu 303, Świetlista, Wojciecha Korfantego, Romualda Traugutta, Złota, Stefana Szajdaka, Piotra Wysockiego, Deszczowa.

Obwodowa komisja wyborcza nr 13    – Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami integracyjnymi, ul. Dąbrowskiego 50, Środa Wielkopolska
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Bonifacego Siekierskiego, Brodowska, 27 Grudnia, Czartoryskich, Dojazd, Działyńskich, Harcerska, Leszczyńskich, Osiedle Piastowskie, Ossolińskich, Skautowa, Szarych Szeregów, Zamojskich, Zuchowa, Podmiejska, Nad Strugą, Gruntowa.

Obwodowa komisja wyborcza nr 14 – Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami integracyjnymi, ul. Dąbrowskiego 50, Środa Wielkopolska
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): 3 Maja, Dąbrowskiego od nr 30 do nr 49, Bohaterów, Czerwonego Krzyża od nr 1 do nr 11, Inwalidów Wojennych, Partyzantów, Raczyńskich, Szarytek, Westerplatte, Wojska Polskiego.

Obwodowa komisja wyborcza nr 15 – Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami integracyjnymi (dawne Gimnazjum), ul. Lipowa 9, Środa Wielkopolska
Miasto Środa Wielkopolska (ulice): Lipowa, Zakładowa, Poznańska, Łąki Kijewskie, Zaniemyska, Fabryczna, Niedziałkowskiego, Berwińskiego, Dezyderego Chłapowskiego, Dworcowa, Libelta, Łąkowa, Marcinkowskiego, Ratajczaka, Sczanieckiej, Stanisława Rexa.

Obwodowa komisja wyborcza nr 16 – Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Jarosławiec 34a
Januszewo, Jarosławiec, Marcelin, Topola, Trzebisławki, Urniszewo.

Obwodowa komisja wyborcza nr 17 – Szkoła Podstawowa, Starkowiec Piątkowski 2b
Brzezie, Chocicza, Czarne Piątkowo, Grójec, Ołaczewo, Pierzchnica, Pierzchno, Starkówiec Piątkowski, Szlachcin, Szlachcin-Huby, Winna Góra, Żabie Worki.

Obwodowa komisja wyborcza nr 18 – Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Brodowo Szkolna 1
Brodowo, Chwałkowo, Czartki, Kijewo, Lorenka, Marianowo Brodowskie, Nadziejewo, Nietrzanowo, Ramutki, Włostowo.

Obwodowa komisja wyborcza nr 19 – Szkoła Podstawowa, Słupia Wielka 28
Annopole, Brzeziny, Koszuty, Koszuty-Huby, Pętkowo, Słupia Wielka, Strzeszki, Żabikowo.

Obwodowa komisja wyborcza nr 20 – Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Pławce 38
Babin, Bieganowo, Gajówka, Pławce, Podgaj, Romanowo, Staniszewo, Turek, Zdziechowice, Zielniczki, Zielniki, Zmysłowo.

Obwodowa komisja wyborcza nr  21 – Dom Ludowy, Janowo 100
Brzeziak, Chudzice, Dębicz, Dębiczek, Henrykowo, Janowo, Mączniki, Olszewo, Połażejewo, Rumiejki, Ruszkowo, Tadeuszewo, Ulejno.

Obwodowa komisja wyborcza nr 22 – Szpital Średzki Serca Jezusowego Sp. z o. o., Żwirki i Wigury 10
Pacjenci szpitala średszkiego

Obwodowa komisja wyborcza nr 23 –  Oddział Zewnętrzny w Środzie Wielkopolskiej Zakładu Karnego w Gębarzewie, Garncarska 1
Skazani przebywający w zakładzie karnym w Gębarzewie.

GMINA ZANIEMYŚL

Obwodowa komisja wyborcza nr 1 – Szkoła Podstawowa im. R. W. Berwińskiego, ul. Poznańska 28, Zaniemyśl
Sołectwo Łękno-wsie: Łękno, Doliwiec Leśny, Jeziory Małe, Sołectwo Polesie-wsie: Polesie, Zofiówka, Solectwo Jeziory Wielkie-wieś Jeziory Wielkie, Sołectwo Zwola-wieś Zwola, Sołectwo Kępa-wsie: Dębice, Kępa Mała, Kępa Wielka, Potachy, Konstantynowo, Józefowo.

Obwodowa komisja wyborcza nr 2 – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Sienkiewicza 3, Zaniemyśl
Sołectwo Zaniemyśl.

Obwodowa komisja wyborcza nr 3 – Świetlica wiejska, Czarnotki 47A
Sołectwo Pigłowice-wieś Pigłowice, Sołectwo Mądre-wieś Mądre, Sołectwo Brzostek-wsie: Brzostek, Ludwikowo, Wyszakowskie Huby, Wyszakowo, Sołectwo Lubonieczek-wsie: Lubonieczek, Majdany, Sołectwo Czarnotki-wieś Czarnotki.

Obwodowa komisja wyborcza nr 4 – Szkoła Podstawowa, ul. Kościelna 2, Śnieciska
Sołectwo Bożydar-wieś Bożydar, Sołectwo Winna-wieś Winna, Sołectwo Jaszkowo-wieś Jaszkowo, Sołectwo Śnieciska-wieś Śnieciska, Sołectwo Płaczki-wieś Płaczki, Sołectwo Polwica-wsie: Dobroczyn, Polwica, Polwica-Huby, Sołectwo Luboniec-wieś Luboniec.

GMINA DOMINOWO

Obwodowa komisja wyborcza nr 1 – Szkoła Podstawowa, ul. Centralna 3, Dominowo
Sołectwa: Dominowo (Szrapki, Marianowo), Chłapowo, Gablin (Andrzejpole, Bagrowo), Orzeszkowo (Michałowo), Kopaszyce, Rusibórz.

Obwodowa komisja wyborcza nr 2 – Szkoła Podstawowa, Murzynowo Kościelne 30
Sołectwa: Bukowy Las, Mieczysławowo, Murzynowo Kościelne, Rusiborek, Sabaszczewo, Zberki

Obwodowa komisja wyborcza nr 3 – Szkoła Podstawowa, Giecz 25
Sołectwa: Biskupice, Borzejewo, Dzierżnica, Giecz (Grodziszczko), Karolewo (Janowo, Wysławice) Nowojewo, Poświątno.

GMINA KRZYKOSY

Obwodowa komisja wyborcza nr 1 – Zespół Szkół, ul. Główna 39, Krzykosy
Sołectwa: Krzykosy, Solec.

Obwodowa komisja wyborcza nr 2 – Zespół Szkół, ul. Szkolna 5, Pięczkowo
Sołectwa: Pięczkowo, Witowo.

Obwodowa komisja wyborcza nr 3 – Zespół Szkół, ul. Szkolna 26, Sulęcinek
Sołectwa: Sulęcin, Sulęcinek.

Obwodowa komisja wyborcza nr 4 – Szkoła Podstawowa, ul. Poznańska 74, Murzynowo Leśne    
Sołectwa: Garby, Miąskowo, Młodzikowo, Młodzikówko, Murzynowo Leśne, Wiosna.

GMINA NOWE MIASTO NAD WARTĄ

Obwodowa komisja wyborcza nr 1 – Szkoła Podstawowa, ul. Śremska 35, Boguszyn
Boguszyn, Świętomierz, Boguszynek, Chromiec, Kruczyn

Obwodowa komisja wyborcza nr 2 – Zespół Szkół, Klęka 9
Klęka, Aleksandrów, Wolica Nowa, Dębno, Lutynia, Elżbietów, Radliniec, Dąbrowa, Wolica Kozia, Hermanów, Stramnice, Wolica Pusta

Obwodowa komisja wyborcza nr 3 – Szkoła Podstawowa, Kolniczki 11A
Kolniczki, Jadwigów, Michałów, Kruczynek Chwalęcin, Szypłów, Tokarów, Skoraczew

Obwodowa komisja wyborcza nr 4 – Zespół Szkół, ul. Szkolna 2, Nowe Miasto nad Wartą
Nowe Miasto nad Wartą, Komorze, Komorze Nowe

Obwodowa komisja wyborcza nr 5 – Zespół Szkół, ul. Śremska 30, Chocicza
Chocicza, Teresa, Utrata, Rogusko

Kandydaci

Lista kandydatów do Senatu:
1. ARNDT Paweł Antoni – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N Ipl Zieloni
2. GAWEŁ Robert Kazimierz – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
3. JURGA Michał Aleksander – Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
4. PIASECKI Mirosław – Komitet Wyborczy Wyborców Kandydata Niezależnego Mirosława Piaseckiego

Lista kandydatów do Sejmu:

Lista numer 1 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
1.    TOMCZAK Jacek Jerzy
2.    MAJDA Anna
3.    KAŹMIERCZAK Mirosława Katarzyna
4.    KOCAJ Władysław
5.    TOMICKI Marek Stanisław
6.    ŁYKOWSKI Piotr
7.    STĘPA Teodor
8.    WESOŁOWSKI Marek Kazimierz
9.    PYRZYK Michał
10.    GUZIK Paweł Jerzy
11.    ZIELIŃSKA Barbara
12.    STAJKOWSKA Izabela
13.    REMISZ Urszula Barbara
14.    CZAJKOWSKI Krzysztof Grzegorz
15.    FRANKOWSKA Bożena Alina
16.    MACIEJEWSKA Irena Elżbieta
17.    BRZOSKI Bernard Marek
18.    BERLIK Jerzy Andrzej

Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
1.    HOFFMANN Zbigniew Grzegorz
2.    CZARNECKI Witold Wojciech
3.    DOLATA Zbigniew
4.    BARTOSIK Ryszard
5.    GALEMBA Leszek Ryszard
6.    OSTROWSKI Krzysztof Jan
7.    WASZKOWIAK Marek Henryk
8.    POPKOWSKI Robert Adam
9.    WOŹNIAK Anna
10.    WOJNA Paweł
11.    SZYKOWNA Anita Aldona
12.    WIŚNIEWSKA-ZABŁOCKA Małgorzata
13.    DERUCKA-KOŁATA Emilia
14.    GRABOWSKI Łukasz
15.    CICHACKA Małgorzata Marta
16.    BARTKOWIAK Jacek Dariusz
17.    MUSIAŁEK Halina
18.    ITMAN Zofia Mariola

Lista nr 3 – Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
1.    NOWAK Paulina
2.    TOMASZEWSKI Tadeusz
3.    WNUK Andrzej Jacek
4.    NAWROCKI Ryszard Piotr
5.    GALĘBA Robert
6.    MACIEJEWSKA Joanna Maria
7.    KLECZEWSKI Paweł
8.    KUBICKA-SZTUL Krystyna
9.    JARONIEWSKA Jadwiga Elżbieta
10.    SIKORSKI Marek
11.    PAROL Kacper
12.    STAWICKI Leszek Grzegorz
13.    PRZYBYŁA Sylwia
14.    BUNALSKA Martyna
15.    BARTKOWIAK Paweł
16.    CZAPCZYK Tomasz
17.    BĄK Anna
18.    WILCZEWSKI Dariusz

Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
1.    BRYŁKA Anna Mirosława
2.    JÓŹWIAK Maciej
3.    KORZENIEWSKI Eryk
4.    RUSIN Paweł Rafał
5.    GRONEK Przemysław Tomasz
6.    JANKOWIAK Łukasz
7.    WIŚNIEWSKA Karolina Zofia
8.    SMOLAREK Andrzej Zbigniew
9.    WIŚNIEWSKA Kinga
10.    NOWICKA Jolanta Elżbieta
11.    PODOLSKA Monika
12.    SADZISZ Katarzyna Antonina
13.    GŁOWACKA Izabela
14.    RAKOWSKI Jakub Michał
15.    STRZELECKI Mirosław Eugeniusz
16.    PINIŃSKA Anna
17.    TALENT-DOMINIAK Jakub Michał
18.    ZIĘTKOWSKI Wojciech Maciej

Lista nr 5 – Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
1.    NOWAK Tomasz Piotr
2.    STĘPIEŃ Miłosława Dorota
3.    HENNIG-KLOSKA Paulina
4.    MOKRACKI Artur Piotr
5.    NIEWIAROWSKI Ireneusz
6.    CIESIELSKI Grzegorz Józef
7.    SZURGOT Andrzej
8.    KUBIAK Barbara
9.    GAŁAN Piotr
10.    URBANEK Hieronim Michał
11.    WINIARSKA Danuta
12.    NISZCZAK Inez Magdalena
13.    KUBISIAK Piotr
14.    MAREK Alicja Teresa
15.    ŚMIGASZEWSKI Stefan Julian
16.    MATLEWSKA Żanetta Magdalena
17.    BUDZIŃSKA Mariola
18.    PILAK Dariusz Józef

Lista nr 7 – Komitet Wyborczy Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
1.    JANKOWSKI Zdzisław Kazimierz
2.    MACIEJEWSKI Eugeniusz
3.    PATERKIEWICZ Mirosław Sławomir
4.    URBANOWSKA Julia
5.    KRENZ Mariola Ewa
6.    CIESIELSKA Milena
7.    RUSIN Andrzej
8.    MISIAK Danuta
9.    GÓRA Mieczysław Piotr
10.    ŚWIĄTEK Piotr
11.    KURCZEWSKA Urszula Halina
12.    DOROSZUK Agnieszka Joanna
13.    HYBIAK Tomasz

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA