Wybory: Paweł Arndt z mandatem senatora!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Paweł Arndt (Koalicja Obywatelska) zdobył najwięcej głosów w wyborach do Senatu w wielkopolskim okręgu nr 92. Poinformował o tym komisarz wyborczy w Koninie, Michał Jankowski, cytowany przez RMF FM.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej otrzymał 76 897 głosów i wygrał z Robertem Gawłem (Prawo i Sprawiedliwość), który zyskał poparcie 75 413 wyborców. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Michał Jurga (Konfederacja) - 19 209 głosów i Mirosław Piasecki - 12 847 głosów.

Nie jest wykluczone, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie miało większości w Senacie. Według informacji portalu OKO.press, PiS w tym momencie ma pewnych 45 mandatów, a cała opozycja - 43. To oznacza, że nadal nieobsadzonych jest 12 mandatów. Są spore szanse, że osiem z nich zgarnie opozycja. A to będzie oznaczać większość w Senacie dla Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i niezależnych kandydatów.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA