Dzięki Arce Noego stacja średzkiej wąskotorówki w listopadową noc zyskała prawdziwie świątecznego charakteru. Dzięki Arce Noego stacja średzkiej wąskotorówki w listopadową noc zyskała prawdziwie świątecznego charakteru. Fot. FB/ Arka Noego

Betlejem Główny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj w Betlejem! Dzisiaj w Betle… a nie, chwileczkę! Dziś nie Wigilia, a na zdjęciu nie widzimy prawdziwego Betlejem, a jedynie stylizowaną stację średzkiej wąskotorówki. Skąd jednak ta metamorfoza?

Pod koniec listopada stacja główna średzkiej kolei wąskotorowej zmieniła się w plan zdjęciowy do najnowszego teledysku formacji Arka Noego. Znany i uwielbiany przez najmłodszych zespół kręcił klip, który już w Wigilię pojawi się na antenie TVP ABC. Średzkie Towarzystwo Przyjaciół Kolei Wąskotorowej „Bana” po raz pierwszy gościło tak dużą ekipę filmową. Tumult i nagraniowy harmider rozpoczęły się już rankiem 29 listopada, kiedy to filmowcy zaczęli dekorować dumę i chlubę „Bany”, czyli parowóz PX 48-1756. Lokomotywa została przyozdobiona w lampki, a wagony udekorowane w świąteczne ozdoby, które stworzyły bożonarodzeniową aurę w wagonach. Całości efektu dopełnił sztuczny śnieg, który ekipa filmowa rozsypała na średzkiej stacji.
Nagrania prowadzone były jednak także poza miastem powiatu. Arka Noego wybrała się w podróż do Zaniemyśla, lecz reżyser nagrania uznał, że najlepsze plenery znaleźli na trasie Środa – Annopole. Nagrania trwały cały dzień i całą noc noc i pomimo kilku poprawek, dubli oraz walki z jakością dźwięku przebiegły sprawnie. Efekty pracy ekipy Arki Noego pojawią się na antenie TVP ABC już w Wigilię. Szczegóły emisji już wkrótce na naszym FB.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy