×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Powiat: Kilkanaście wypadków na drogach Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej

Powiat: Kilkanaście wypadków na drogach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ostatnich dniach zarówno na drogach Środy jak i powiatu doszło do kilku poważnych wypadków.  

Do najgroźniejszego wypadku doszło w czwartek w okolicach Zaniemyśla. W wyniku zderzenia trzech aut trzy osoby zostały ranne. Więcej o tym pisaliśmy w artykule: Zaniemyśl: Czołowe zderzenie na drodze wojewódzkiej

Najwięcej zdarzeń drogowych miało miejsce we wtorek, 15 października na drodze krajowej nr 11. I tak o godz. 6:49 na skrzyżowaniu z ul. Niedziałkowskiego kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu od strony Zaniemyśla mężczyźnie prowadzącemu auto osobowe. Kierowca skody octavia chcąc uniknąć zderzenia skręcił gwałtownie w prawo i uderzył w stojący przed sygnalizatorem świetlnym samochód dostawczy. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Trzy godziny później, również na „11”, ale tym razem w Żabikowie kierowca ciężarowego volvo wykonując manewr skrętu w prawo, na teren jednej z firm z uwagi na wąski wjazd postanowił wjechać na pas środkowy do skrętu w lewo. Wtedy doszło do kolizji z jadącym za nim samochodem ciężarowym. Obaj kierujący przedstawili dwie różne wersje zdarzenia, a sprawa trafi do sądu.

Z kolei w Wolicy Pustej kierowca ford mondeo nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uszkodził siatkę ogrodzeniową drogi S-11. Kierującego ukarano mandatem karnym.

Wieczorem, po godz. 18 na ul. Niedziałkowskiego w Środzie kierowca volkswagena golfa wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu użytkownikowi jednośladu, który poruszał się drogą pieszo-rowerową. Na skutek zdarzenia rowerzysta musiał gwałtownie zahamować, wskutek czego upadł na szybę i maskę auta. Poszkodowany trafił do szpitala.

Ponadto policjanci odebrali prawo jazdy kierowcy bmw, który w sobotę w Tadeuszowie pędził przez obszar zabudowany z prędkością 118 km/h. „Prawko” stracił również inny kierowca, który w Witowie przekroczył dozwoloną prędkość o 84 km/h.

Kara więzienia lub wysoka grzywna grozi mieszkańcowi powiatu jarocińskiego, który w niedzielne południe kierował autem w stanie nietrzeźwym, doprowadzającym do kolizji na drodze krajowej nr 11 w Murzynówku. 51-latek miał ponad pół promila alkoholu.


1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.