Czy nowe garaże powstaną przy istniejącym budynku remizy?  Fot. OSP Nowe Miasto. Czy nowe garaże powstaną przy istniejącym budynku remizy? Fot. OSP Nowe Miasto.

Kiedy remiza staje się zbyt mała

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście na pierwszy rzut oka nie mają na co narzekać. W ich remizie zaparkowane są dwa nowoczesne wozy bojowe, szeregi jednostki zasilają regularnie nowi druhowie, a niektórzy wychowankowie nowomiejskiej straży są już zawodowymi strażakami. Jedną z wizytówek OSP Nowe Miasto jest bardzo prężnie działający profil facebookowy. Okazuje się jednak, że do pełni szczęścia jeszcze czegoś im brakuje.

Tym brakującym elementem jest większa remiza. Obecnie baza jednostki mieści się w budynku z lat 30-tych ubiegłego wieku. Jest ona jednak zbyt ciasna jak na obecne możliwości organizacji, gdyż pozyskany przed kilku laty nowy, ciężki wóz bojowy z trudem mieści się w garażu. Druhowie mają również zbyt mało miejsca na przebieranie się przed lub po akcji. Przestrzeni brakuje także na inny sprzęt, który przechowywany jest w nowomiejskiej remizie. Dlatego od pewnego czasu strażacy prowadzą starania, aby obiekt został rozbudowany i zaczął spełniać ich potrzeby. Radna, a zarazem sołtys Nowego Miasta, Agnieszka Król, bardzo często przywołuje temat przebudowy na sesjach Rady Gminy. I wszystko wskazuje na to, że już w nie tak bardzo odległej przyszłości budynek się rozrośnie. W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się bowiem decyzja o lokalizacji inwestycji. Siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście ma zostać rozbudowana m.in. o trzy nowe garaże, pomieszczenie sanitarne, świetlicę i nową szatnię dla strażaków.
– Ogólna bryła architektoniczna zostanie zachowana. Nowe pomieszczenia powstaną przy wieży, po drugiej stronie od obecnych garaży. Inwestorem będzie Urząd Gminy, a my jako OSP możemy zgłaszać nasze potrzeby. Ciężko jeszcze mówić o jakichkolwiek terminach, jednak w 2021 roku obchodzimy 125. rocznicę powstania naszej jednostki i mam nadzieję, że wtedy już będziemy mogli pochwalić się nowym obiektem – mówi Bogdan Budzyn, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście.
Aby marzenia nowomiejskich ochotników się spełniły, konieczna jest jeszcze zgoda Rady Gminy.
– W projekcie budżetu Gminy Nowe Miasto na rok 2018 inwestycja ta nie została ujęta. Dokumenty dotyczące rozbudowy, nadbudowy i przebudowy budynku remizy OSP w Nowym Mieście nad Wartą zostały złożone, zgodnie z umową, na początku grudnia 2017 r. O terminie realizacji inwestycji oraz o jej przebiegu zadecyduje Rada Gminy w 2018 roku – wyjaśnia Izabela Siemieniec z Urzędu Gminy w Nowym Mieście.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy