×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Był winny narażenia życia? Sprawa Oksany ponownie w sądzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sprawa Jędrzeja C., któremu prokuratura zarzucała narażenie na utratę życia lub zdrowia Ukrainki Oksany, wróciła do sądu. Interweniowała prokuratura.

Przypomnijmy, że Jędrzej C. został oskarżony przez prokuraturę w Środzie o nieudzielenie pomocy obywatelce Ukrainy oraz narażenie jej na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oksana pracowała w jego firmie, gdzie dostała udaru mózgu. Łącznie Jędrzej C. usłyszał 9 zarzutów (pozostałe dotyczyły niezgłoszenia pracujących u niego Ukraińców do ZUS). Groziło mu do pięciu lat więzienia.

We wrześniu 2018 roku Sąd Rejonowy w Środzie wydał wyrok uznając Jędrzeja C. za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów. Jednak jednocześnie sąd umorzył wobec niego warunkowo postępowanie na okres dwóch lat. Odwołanie od wyroku złożyła prokuratura, zaś w czerwcu 2019 roku poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Nie pomogła też kasacja w Sądzie Najwyższym.

W czwartek 19 grudnia ponownie ruszył proces Jędrzeja C., który chce dobrowolnie poddać się karze. Jak informuje „Głos Wielkopolski” jego pełnomocnik wnioskował wymierzeni kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, kary grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz ewentualnej nawiązki na rzecz pokrzywdzonej w wysokości 10 tys. zł.

Kolejna rozprawa odbędzie się pod koniec lutego 2020 r.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.