BankSGB - reklama w lipcu/sierpniu

Koronawirus: Rozpoczęto dezynfekcję miasta

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakład Gospodarki Komunalnej w porozumieniu z burmistrzem Piotrem Mielochem rozpoczął dezynfekcję miasta.

W pierwszej kolejności uwzględnione zostały główne ciągi komunikacyjne. - Środek dezynfekujący jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, oparty na kwasie alkilobenzenosulfonowym. Niemniej zaleca się prewencyjne czyszczenie łapek psów, które miały bezpośredni kontakt z dezynfekowanym podłożem - informuje Jakub Litke z Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Dezynfekowane będą: przystanki autobusowe, przejścia dla pieszych, ławki, koszek uliczne, przyciski przy światłach, a także teren deptaku, Starego Rynku, targowiska (przy ul. Czerwonego Krzyża oraz Przecznicy), wejście do Urzędu Miasta wraz z chodnikiem i szpital. Ponadto dotyczy to też gminnych i powiatowych jednostek: Ratusza, MPECWiK-u, Urzędu Pracy, Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Domu Pogodnej Jesieni.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Zmiany w pogodzie. Nie dajcie się zaskoczyć!
Koronawirus: Stan na dzień 9 sierpnia
Agresywne owady - zasady postępowania
Środa: Do kogo trafiły nakrętki z serc?
Środa: Brakuje już niewiele!