BankSGB - reklama w lipcu/sierpniu
Środa: Walczą o zdrowie swojej córki Fot. archiwum prywatne

Środa: Walczą o zdrowie swojej córki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Maja Kujawa urodziła się z rzadką choroba nóżek zwaną hemimelią strzałkową. W Polsce w przypadku wrodzonego braku kości piszczelowej i strzałkowej możliwa jest tylko amputacja i dalsze protezowanie kończyn.

Nadzieją dla Mai jest dr Dron Paley, ortopeda z Florydy, który leczy dzieci z tą wadą. - Doktor rekonstruuje stawy i mięśnie. Jest nadzieją dla wszystkich dzieci. Przywraca nam rodzicom nadzieję i wiarę, że postawią ten "pierwszy krok". Jednak skrzydła podcina nam koszt tej operacji. To prawie pół miliona złotych. Jesteśmy pod opieką Fundacji Siepomaga. Na tę chwilę mamy uzbierane niecałe 19% sumy – mówi mama Mai, pani Danuta Kujawa.

Rodzinę ogranicza czas oraz reżim panujący w kraju w związku z pandemią. Rodzice Mai do 29 lipca muszą uzbierać resztę sumy.
- Koleżanki ze szkoły średniej utworzyły licytację na Facebooku pod nazwą "Ratujmy Nóżki Mai", a Pani Lidia Lamel utworzyła Skarbonkę #amelovechellenge dla Mai. My jako rodzice staramy się jak tylko możemy, by nasza Maja miała normalne życie. Utworzyliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek, złomu, makulatury. Mimo obostrzeń organizujemy charytatywny koncert w naszej miejscowości, oczywiście z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii – opowiada mama Mai.

Maja rozwija się jak każde dziewięciomiesięczne dziecko. Raczkuje i nawet próbuje podnosić się na nóżkach. Niestety bez skutku, ale z dużym zaangażowaniem. Małej Mai można pomóc poprzez stronę www.siepomaga.pl/maja-kujawa

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Kijewo: Nie ma chętnych na biurowiec
Powiat: Gdzie można się wykąpać?
Koronawirus: Stan na dzień 6 sierpnia
Środa: Miasto kupi pojazdy elektryczne?
Powiat: Ilu mieszkańców zarobiło miliony?