BankSGB - reklama w lipcu/sierpniu
Kierowcy nie będą musieli płacić więcej za przegląd. Kierowcy nie będą musieli płacić więcej za przegląd.

Nie będzie podwyżki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poprzednim wydaniu pisaliśmy o planowanych podwyżkach cen badań technicznych pojazdów. Kilka dni później, ku uciesze kierowców, wycofano się z tego pomysłu.

Auta, które poruszają się po drogach muszą okresowo przechodzić badania techniczne. Od 20 maja br. we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej mają funkcjonować przepisy zgodne z unijną dyrektywą. Miało to wiązać się m.in. z podwyżką opłat za badania techniczne.
Na szczęście, wbrew wcześniejszym planom, stawki opłat pozostaną bez zmian, a kwoty nie będą co roku waloryzowane. Tak więc posiadacz auta osobowego zapłaci 98 zł. Jeśli pojazd wyposażony jest w instalację gazową opłata wyniesie 162 zł, a przegląd motocykla lub motoroweru to wydatek 62 zł. Dodatkowo, za pozytywnie zakończone badanie potwierdzone wpisem do dowodu rejestracyjnego, pobierana jest opłata ewidencyjna w wysokości 1 zł.
W sytuacji kiedy posiadacz pojazdu spóźni się z badaniem technicznym o więcej niż 30 dni, zapłaci podwójną stawkę. Aby dokonać badania nie będzie jednak musiał zgłaszać się do stacji kontroli pojazdów prowadzonej przez Transportowy Dozór Techniczny, jak wcześniej planowano. Spóźniony przegląd będzie można wykonać na każdej stacji.
Dużym ułatwieniem dla właścicieli pojazdów, którym skończą się miejsca na pieczątki przeglądu w dowodzie rejestracyjnym, będzie też możliwość jazdy z dowodem rejestracyjnym i zaświadczeniem o pozytywnym przejściu przeglądu, zamiast wymiany dowodu.
Projekt ustawy jest obecnie na etapie rozpatrywania przez Komisję Prawniczą.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Kijewo: Nie ma chętnych na biurowiec
Powiat: Gdzie można się wykąpać?
Koronawirus: Stan na dzień 6 sierpnia
Środa: Miasto kupi pojazdy elektryczne?
Powiat: Ilu mieszkańców zarobiło miliony?