Ks. dr Adam Adamski podczas rekolekcji nawiązywał do słów papieża Franciszka, żeby wstać z kanapy, iść i głosić. Ks. dr Adam Adamski podczas rekolekcji nawiązywał do słów papieża Franciszka, żeby wstać z kanapy, iść i głosić.

,,Idźcie i głoście”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Parafia pw. Chrystusa Króla w Sulęcinku zorganizowała pięciodniowe rekolekcje, które poprowadził ks. dr Adam Adamski.

Rekolekcje poprzedzające parafialny odpust rozpoczęły się w sobotę 18 listopada. Pierwsza msza święta skierowana była szczególnie do młodzieży. W kazaniu ks. dr Adam Adamski ze Zgromadzenia Księży Filipinów w Gostyniu nawiązał do słów papieża Franciszka, który nawoływał do tego, żeby wstać z kanapy i zamienić ją na parę butów, które pomogą nam iść po drogach i otworzą nas na nowe horyzonty. W niedzielę rekolekcjonista kontynuował myśl papieża i mówił o tym, że „trzeba wstać z kanapy, by iść i głosić”. Poniedziałkowa msza święta skierowana była natomiast głównie do małżeństw, które mogły odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Na kolejny dzień rekolekcji zaproszono szczególnie rodziców dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz rodzinę różańcową. Nauki dotyczyły taktyki działania złego ducha. W środę 22 listopada o godz. 18:00 odbyła się msza święta z odpustem zupełnym, a nauki nawiązywały do hasła rekolekcji – „Idźcie i głoście”.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Szkoła Podstawowa Specjalna