Urząd Gminy ma ambitne plany na najbliższe lata. Urząd Gminy ma ambitne plany na najbliższe lata.

Pożyczą jedenaście milionów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 11 milionów złotych długoterminowego kredytu zaciągnie gmina Krzykosy. Pieniądze zostaną przekazane na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Pięczkowie i Witowie oraz kanalizacji sanitarnej w Solcu i Krzykosach.

Zgodnie z ustaleniami samorządowców, spłata zobowiązania nastąpi w latach 2021-2028. Taka decyzja zapadła podczas V Sesji Rady Gminy Krzykosy w miniony czwartek.
Radni postanowili również, że nowa ulica w Murzynowie Leśnym zyska nazwę „Pogodna”. Do drobnych zmian doszło w też w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odnośnie prowadzenia działań profilaktyczno-wychowawczych. Radni podjęli także uchwały w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt, ustalono wiążące decyzje odnośnie wysokości podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego od osób fizycznych zamieszkałych na terenie gminy Krzykosy.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.