W Młodzikowie zebrali się pasjonaci nowoczesnego rolnictwa. W Młodzikowie zebrali się pasjonaci nowoczesnego rolnictwa. Agro Show Młodzikowo

Agro Show w Młodzikowie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W stadninie koni w Młodzikowie w czwartek odbył się unikalny pokaz siewu bezpośredniego i uproszczonego.

Organizatorami tej imprezy były dwie największe w Polsce redakcje o tematyce rolniczej - Profi i Top Agrar Polska.
Premierowa polowa impreza cieszyła się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem rolników, przedsiębiorstw dostarczających technologie uprawowe i fanów techniki rolniczej. Składała się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
Spotkanie otworzyli dr Adam Koziolek – prezes Polskiego Wydawnictwa Rolniczego, Karol Bujoczek – redaktor naczelny top agrar Polska i dr Piotr Łuczak – redaktor naczelny Profi. Wykład o zaletach i ograniczeniach uprawy pasowej na różnych typach gleb i w uprawie różnych roślin wygłosił prof. Tomasz Piechota z Uniwersytetu Przyrodniczego, a o doświadczeniach praktyków w siewie pasowym opowiedział Artur Szymczak . Druga część odbyła się już na polach stadniny, gdzie zjechało się kilkanaście przedsiębiorstw z agregatami i maszynami do siewu pasowego i bezpośredniego tj: Agro-Masz, Agro-Tom, Agro-Sznajder z Horschem, Claydon, Czajkowski, Korbanek z Arbosem, Kuhn, Lemken, Maschio-Gaspardo, Mzuri, Pottinger, Kockerling i Unia. Obok na gości czekało miasteczko wystawiennicze firm z branży agro, w tym: John Deere, Soufflet Agro Polska, Nokian Tyres, Pioneer. Każdy z uczestników mógł przekonać się na własne oczy, jak pracują sekcje siewne i uprawowe maszyn, jak wygląda rola po siewie oraz jak głęboko zadany został materiał siewny i czy resztki pożniwne nie zapychają agregatu. Pokazy te są już kolejną imprezą odbywającą się w gospodarstwie rolnym Wojciechowskich, gdzie prezentowane są nowoczesne technologie uprawy gleby i nowe odmiany roślin na warsztatach polowych uwzględniając zmieniający się klimat , niedobór wody oraz idący postęp technologiczny.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.