Dzieciom bardzo spodobał się wóz strażacki. Dzieciom bardzo spodobał się wóz strażacki. OSP Krzykosy

Praca strażaka od kuchni

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W Święto Pracy 1 maja w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzykosach zostały zorganizowane po raz pierwszy Drzwi Otwarte, które przyciągnęły zarówno sporą ilość sympatyków tutejszej jednostki, jak i wszystkich straży pożarnych.

W pokazach brali udział przedstawiciele każdego pokolenia. Niektórzy z odwiedzających pierwszy raz mieli styczność ze strażą pożarną. Starsi druhowie odwiedzili remizę i podziwiali, co zmieniło się w niej w trakcie minionego czasu.
W ramach atrakcji, dzieci i młodzież mogli zapoznać się z podstawami pierwszej pomocy, zwiedzić budynek oraz zobaczyć wyposażenie samochodu gaśniczego i agregatu pompowego. Goście chętnie bawili się wężami strażackimi i hydronetką, budując linie gaśniczą. Najmłodsi wzięli również udział w strącaniu przeszkód za pomocą strumienia wody.
Druhowie chętnie opowiadali również o swoich przeżyciach związanych z najtrudniejszymi akcjami ratowniczymi oraz codzienną służbą. Na koniec dnia każdy przybyły otrzymał dyplom uczestnictwa w Drzwiach Otwartych.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.