Wydrukuj tę stronę
Podczas 25-lecia istnienia Wiejskiego Towarzystwa Tenisowego w Solcu prezes Andrzej Paczkowski przyjął wiele gratulacji i życzeń. Podczas 25-lecia istnienia Wiejskiego Towarzystwa Tenisowego w Solcu prezes Andrzej Paczkowski przyjął wiele gratulacji i życzeń.

Solec: 25-lecie Towarzystwa Tenisowego

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W sobotę 11 maja w restauracji „Kalinka” w Przymiarkach odbyła się uroczystość jubileuszu 25-lecia Wiejskiego Towarzystwa Tenisowego w Solcu. Na wydarzenie przybyło wielu zaproszonych gości, także władze gminy Krzykosy, miasta Środa i powiatu średzkiego.

Ćwierć wieku to niemały okres czasu. Dlatego na ręce prezesa WTT Andrzeja Paczkowskiego i jego małżonki składano wiele gratulacji za setki zorganizowanych turniejów i festynów, życzeń na dalsze lata działalności oraz podziękowań, za lata nieustającej pracy na rzecz rozwoju sportu i działalności dla polskiej wsi.
Przypomnijmy, że w lutym prezes WTT Andrzej Paczkowski potwierdził zapowiadaną już wcześniej rezygnację z dotychczas pełnionej funkcji zarządzania kortami ziemnymi w Solcu i nie będzie kandydował też do zarządu stowarzyszenia. Główną przyczyną rezygnacji ze stanowiska, jak mówił, jest zmęczenie i po 25 latach pracy, chęć przejścia na zasłużony odpoczynek. Warto dodać, że prezes jest niezwykle ceniony za ogrom pracy na rzecz działalności WTT. Jego zaangażowanie zauważano wiele razy, a w październiku 2015 r. otrzymał tytuł "Ambasadora Powiatu Średzkiego 2014” w dziedzinie "Sport”.
Kadencja Paczkowskiego skoczyła się już w listopadzie ubiegłego roku, ale członkowie WTT zdecydowali, że w związku z jubileuszem, zarząd będzie pracować jeszcze przez pół roku. Dlatego, dopiero podczas zebrania 14 czerwca odbędą się wybory nowego kierownika stowarzyszenia.
- Jest to też fizyczna praca społeczna polegająca na odpowiednim przygotowaniu i utrzymaniu kortu w należytym stanie. Dotychczas czasami pomagał mi któryś z członków klubu – opowiadał o swojej pracy prezes. - Jeśli znajdzie się odpowiednia osoba do tej pracy, chętnie pomogę jej w skontaktowaniu się z innymi klubami w celu organizacji turniejów oraz wprowadzę ją w działania towarzystwa - dodał. Jak sam zaznaczył, po podliczeniu okazało się, że przepracował na kortach przeszło 35 tys. godzin i jego zdaniem to już wystarczy.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl