Podopieczni OREW „Zielona Wyspa” połączyli dobrą zabawę z zajęciami terapeutycznymi. Podopieczni OREW „Zielona Wyspa” połączyli dobrą zabawę z zajęciami terapeutycznymi. OREW Zielona Wyspa

Miąskowo: Orewiątka na wakacjach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podopieczni OREW „Zielona Wyspa” wraz z opiekunami udali się na kilkudniowy turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy do „Bojanowego Gniazda” w Zaniemyślu.

Był to już trzeci turnus „Zielonej Wyspy”. Orewiątka bawiły się i wypoczywały, jednocześnie nie zapominając o zajęciach terapeutycznych, które wplecione były w harmonogram dnia. Brały udział w terapiach indywidualnych oraz warsztatach z hortiterapii, podczas których wykorzystywały do celów terapeutycznych dary ziemi, m.in. płatki kwiatów, liście drzew, paproć, lipę i zboże. Ciekawą formą była dogoterapia, czyli terapia z udziałem odpowiednio wyszkolonego psa. Oprócz tego uczestnicy turnusu odwiedzili pocztę, grali w siatkówkę, wybrali się na Wyspę Edwarda i bawili się na placu zabaw. Był też czas na ognisko i kiełbaski.

Wakacje w „Bojanowym Gnieździe” zakończyły się w piątek 5 lipca. Wszystkie dzieci całe i zdrowe wróciły pod skrzydła rodziców, a czas spędzony w Zaniemyślu był bogaty w doświadczenia zarówno dla nich, jak i dla terapeutów.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.