Sulęcinek: Ponad 200 worków śmieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 9 i 10 sierpnia w Sulęcinku została zorganizowana akcja „Stop śmieciom”. Organizatorzy dziękują za wsparcie i jednocześnie apelują o niewyrzucanie śmieci do lasów.

Pomysłodawcy akcji są zgodni co do tego, aby nasze otoczenie było czyste i ładne. Podkreślili, że wszyscy to popierają, gorzej jest jednak z działaniem. Zarówno w piątek jak i w sobotę do sprzątania lasów zgłosiło się 15 osób, którym organizatorzy bardzo dziękują za wsparcie akcji. Udało się zebrać ponad 200 worków śmieci, 4 telewizory, 8 opon samochodowych i zamrażalkę.

- W Sulęcinku mieszka prawie 2000 osób, więc „szału nie było” – mówi Ryszard Włodarczyk, jeden z pomysłodawców inicjatywy. – Nie wiemy, ile jeszcze czasu musi upłynąć, aby społeczeństwo zrozumiało, że śmieci wyrzucamy do kosza, który każdy powinien posiadać. Wprowadza się wiele przepisów, które tak do końca nie są respektowane. Czy tak być powinno? Jeszcze raz podziękowania dla tych, którzy nie śmiecą a sprzątają i apel do tych, którym zdarzyło się wywieźć śmieci do lasu: zastanówcie się, zanim zrobicie to po raz kolejny – dodaje.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ