W ogrodzie ziołowym było ponad 30 gatunków samej mięty. W ogrodzie ziołowym było ponad 30 gatunków samej mięty. AA

Krzykosy: O ziołach wiedzą wszystko

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa mieszkańców gminy w ubiegłą sobotę wzięła udział w warsztatach ziołowych, na których m.in. każdy samodzielnie wykonał nalewkę różaną.

W wycieczce, której organizatorem była Fundacja Dwóch Serc, wzięli udział mieszkańcy Sulęcinka, Krzykos i Pięczkowa. Celem był ogród ziołowy Hyzop znajdujący się we wschodniej części Wielkopolski, a dokładniej w Rososze niedaleko Koła.

Właśnie tam uczestnicy warsztatów mieli okazję zobaczyć i powąchać ponad 30 gatunków mięty – była m.in. mięta czekoladowa, truskawkowa i cytrynowa. Dowiedzieli się też sporo na temat właściwości różnych roślin zielarskich, leczniczych i przyprawowych. Największą atrakcją była nalewka z płatków i owoców róży, którą każdy samodzielnie przygotowywał.

Oprócz tego wycieczkowicze wykonali larendogrę, czyli wodę toaletową królowej Elżbiety, składającą się z liści róży, szałwii, mięty, rozmarynu i kwiatu lawendy. W trakcie warsztatów było dużo kulinarnych i muzycznych niespodzianek, a na końcu każdy miał możliwość zakupu domowych soków, nalewek, syropów i sadzonek w doniczkach.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ