Druhowie z OSP Pięczkowo wymienili zbiornik wozu strażackiego. Druhowie z OSP Pięczkowo wymienili zbiornik wozu strażackiego. OSP Pięczkowo

Pięczkowo: Mogą dalej gasić pożary

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po ponad 100 godzinach przepracowanych społecznie, druhom z jednostki OSP Pięczkowo udało się wymienić nadgryziony zębem czasu zbiornik samochodu GBM 2,5/8.

„Nowy” zbiornik został zakupiony zimą wraz z całą zabudową pochodzącą od innego samochodu pożarniczego marki STAR. W wyniku wielu zabiegów przeprowadzonych przez strażaków poprawiona została myśl konstrukcyjna inżynierów PRL. Po zamontowaniu nowych grodzi całość wyczyszczono oraz zabezpieczono farbą okrętową podarowaną przez pana Emiliana Korajczyka.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że całość została wykonana ze środków własnych jednostki. Wielkie słowa uznania należą się osobom, które – na czele z druhem Henrykiem Bartylakiem, poświęciły wiele swojego czasu, aby pięczkowska perełka mogła dalej gasić pożary. Jednak działania strażaków z OSP Pięczkowo nie byłyby możliwe bez ciężkiego sprzętu, za który druhowie dziękują dh. Danielowi Matuszakowi, dh. Władysławowi Świt i dh. Stanisławowi Koźmie.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ