Perony przy dworcu kolejowym w Solcu już niedługo zostaną wyremontowane Perony przy dworcu kolejowym w Solcu już niedługo zostaną wyremontowane Fot. AA

Krzykosy: Wyremontują perony w Solcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

15 stacji i przystanków kolejowych zostanie dostosowanych do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wśród nich znajdzie się m.in. Solec Wielkopolski.

Perony będą szersze i wyższe oraz wyposażone w windy lub pochylnie. Dla osób niewidomych zostaną wykonane ścieżki dotykowe oraz tablice z informacją w alfabecie Braille’a.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA podniosą standard obsługi 6 stacji w województwie wielkopolskim, 8 w kujawsko-pomorskim i jedną w łódzkim. Na przebudowę peronów już ogłoszono przetarg. Otwarcie ofert nastąpiło 19 sierpnia. W Wielkopolsce poza Solcem remont peronów nastąpi w takich miejscowościach jak: Pierzchno, Słupia, Domanin, Kępno i Łęka Opatowska. We wspomnianych lokalizacjach zostaną wykonane pochylnie.

Po zakończeniu robót perony będą miały wiaty i jasne oświetlenie. Nowe tablice informacyjne i czytelne oznakowanie ułatwią podróżnym dostęp do najważniejszych informacji i rozkładu jazdy. Trasy dojść do peronów będą oznakowane. Przy stacjach i przystankach powstaną też miejsca parkingowe i stojaki na rowery.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA