×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

ubilatom z okazji rocznicy Żelaznych Godów życzenia złożyli wójt gminy Krzykosy Andrzej Janicki i kierownik USC Regina Zięta ubilatom z okazji rocznicy Żelaznych Godów życzenia złożyli wójt gminy Krzykosy Andrzej Janicki i kierownik USC Regina Zięta Fot, Urząd Gminy Krzykosy

Sulęcin: Już 65 lat są małżeństwem

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Państwo Stefania i Kazimierz Rejniakowie z Sulęcina świętowali żelazne gody, czyli 65-lecie zawarcia związku małżeńskiego.

65 lat temu, a dokładnie 26 sierpnia 1954 r. państwo Stefania i Kazimierz Rejniakowie zawarli związek małżeński. Przez wszystkie swoje wspólne lata mieszkają w Sulęcinie.

Pan Kazimierz pochodzi z pobliskiego Solca. Pracował jako urzędnik w Starostwie Powiatowym, najpierw w wydziale finansowym, a potem przez 25 lat rejestrował pojazdy w wydziale komunikacji. Po rozwiązaniu powiatów podjął pracę jako dyspozytor w komendzie rejonowej straży pożarnej, skąd przeszedł na rentę.

Pani Stefania zajmowała się domem i wychowaniem trzech synów. Państwo Rejniakowie doczekali się 6 wnuków i 6 prawnuków (Szymona, Aleksandry, Wojciecha, Leny, Franciszka i Antoniego). Najstarszy prawnuk skończył już 24 lata.

Małżonkowie twierdzą, że przeżyte wspólnie 65 lat cementuje wzajemna miłość, przywiązanie i wspomnienia. „Czas szybko leci, tak szybko, że nie da się tego pojąć” – podsumowuje pani Stefania.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.