×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Sulęcinek: U sołtysa na imieninach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na sobotnim Pożegnaniu Lata w Sulęcinku było naprawdę sporo atrakcji. Widzów przyciągnęły występy, konkursy dla dzieci, prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich oraz gwiazda wieczoru: Sławomir i Kajra na wesoło.

Pożegnanie Lata w Sulęcinku połączone było z imieninami sołtysa Mateusza Ciołka, który na początku powitał wszystkich zaproszonych gości. Później rozpoczęły się występy. Pierwszy zaśpiewał chór „Głos z nad Warty”, po którym na scenę weszli uczniowie Zespołu Szkół w Sulęcinku. Następnie wystąpiła kapela Emilia z Krzykos, która na ten dzień napisała specjalny utwór, zadedykowany sołtysowi z okazji imienin.

Dalej zaprezentował się kabaret Sami Swoi Junior w dwuosobowym składzie. Przedstawili scenkę „Z życia wsi”, do której scenariusz napisała Marzena Andrzejewska. Na scenę weszła też grupa wokalna GAMA pod przewodnictwem Anny Beceli i absolwentki ZS Sulęcinek – Wiktoria Przybylska i Sara Rybaczewska, które zaśpiewały m.in. „Gdzie ci mężczyźni”. Gwiazdą wieczoru był Sławomir i Kajra (na wesoło), w których wcielili się sołtys Mateusz Ciołek i Anna Andrzejewska.

W trakcie występów odbyła się prezentacja aktywności dziesięciu kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń z całego powiatu. Dotarły m.in. Zielniczki, Winna Góra, Starkówiec Piątkowski oraz Zwola. KGW Pięczkowo wystawiło np. rękodzieła robione metodą decoupage, korale tworzone z wełny czesankowej oraz ręcznie haftowane obrazy, które przedstawiały m.in. papieża, chaty wiejskie i kwiaty. Oprócz tego były zawody sportowe z nagrodami dla dzieci i młodzieży oraz zabawy z chustą animacyjną i klockami, które koordynowali Patrycja Frąckowiak i Piotr Zięty. Konkurencje były zróżnicowane. Dzieci musiał m.in. przebiec tunel, skakać w worku oraz dobrać w pary skarpetki i jak najszybciej powiesić je na sznurku. Było też malowanie twarzy.

O godz. 19:00 rozpoczęła się zabawa z zespołem Wehikuł Czasu BAND. Oczywiście w trakcie imprezy nie mogło zabraknąć pokazu tańców integracyjnych, które w Sulęcinku są już tradycją.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.