Mimo licznych upałów, grupa rowerzystów odważyła się wyruszyć na trasę dziewiątej już edycji rajdu „Odjazdowego Bibliotekarza”. Impreza odbyła się w niedzielę 30 czerwca.
Kwestia dofinansowania budowy lamp ulicznych na ulicy Bednarskiej w Nowym Mieście podzieliła radnych. Ostatecznie ta inwestycja nie otrzyma dodatkowych pieniędzy.
We wtorek 18 czerwca odbyły się wspólne ćwiczenia strażaków z powiatów średzkiego i jarocińskiego na terenie zakładu Phytopharm Klęka.
38 zawodniczek i zawodników japońskich szachów Shōgi wzięło udział w pierwszych gminnych zawodach. Rywalizowali sportowcy ze szkół w Boguszynie i Klęce.
Czy do zdarzeń drogowych do których dochodzi na terenie gminy Nowe Miasto wyjeżdża zbyt wiele jednostek straży? Ten temat był szeroko dyskutowany podczas ostatniej sesji.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wykonał kontrolę składowiska odpadów w Chociczy (gm. Nowe Miasto). Jej wyniki pokazują liczne uchybienia.
Jak informują nas czytelnicy, w Nowym Mieście doszło do wycieku gazu.
W tym roku Polska obchodziła 15. rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej, dlatego w trakcie piątkowych zajęć w bibliotece w Nowym Mieście z cyklu „Uczę się…