×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Czy mieszkańcy bloków pozostaną bez ogrzewania? Czy mieszkańcy bloków pozostaną bez ogrzewania?

Co z mieszkańcami bloków?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnim wydaniu naszej gazety wspominaliśmy o decyzji nowomiejskiej Rady Gminy, która dotyczyła sprzedaży kotłowni dostarczającej ciepło do bloków w Klęce.

Nowomiejscy radni chcą uwolnić się od obowiązku utrzymania kotłowni, która dostarcza ciepło do trzech bloków mieszkalnych w Klęce. Mieszczą się w nich 54 mieszkania i to właśnie ich lokatorów wójt Aleksander Podemski będzie musiał poinformować, że z początkiem września przyszłego roku ich domy nie będą już ogrzewane.
Co w takiej sytuacji z ludźmi mieszkającymi w blokach? Pojawiały się już pomysły wybudowania nowej kotłowni dla każdego z bloków. Inna idea zakładała zamontowanie instalacji grzewczych w każdym z mieszkań.
Gmina nie zamierza jednak zostawiać mieszkańców samych z problemem. Jak mówi nam wójt, kotłownia może zostać nieodpłatnie przekazana wspólnocie mieszkaniowej. W gestii mieszkańców byłoby wówczas zapewnienie jej obsługi. W tej chwili odpowiedzialnych za działanie ciepłowni było dwóch pracowników. Wójt zapewnia jednak, że w razie konieczności gmina znalazłaby dla nich zatrudnienie.
Przy okazji decyzji o wyłączeniu kotłowni Rada Gminy zobowiązała wójta również do poinformowania mieszkańców o przyłączeniu jednego licznika przy wejściu do każdego z bloków. A co za tym idzie, rozliczana za zużycie wody i odprowadzanie ścieków będzie teraz wspólnota, a nie jak miało to miejsce do tej pory, osobno każde z mieszkań.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.