×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 52

Wydrukuj tę stronę
Festiwal okazał się organizacyjnym i aktorskim sukcesem. Festiwal okazał się organizacyjnym i aktorskim sukcesem.

Teatralna osiemnastka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

XVIII Przegląd Teatrów Dziecięcych Klęka – Nowe Miasto nad Wartą odbył się we wtorek 26 marca.

Jako pierwsze na scenie pojawiły się Smerfy. Spektakl ten przygotowany został przez Szkołę Podstawową nr 3 w Środzie. Przedstawienie ujęło zgromadzonych grą aktorską i wspaniałymi kostiumami. Na scenie, przez prawie pół godziny, królował kolor niebieski.
Szkoła Podstawowa w Murzynowie Leśnym przygotowała następnie przedstawienie „Czerwony Kapturek”, natomiast dzieci ze szkoły w Nowym Mieście rumuńską baśń „Fet Frumos i dwanaście królewien”.
W przerwie mistrzowską grę na instrumencie klawiszowym zaprezentował Jarosław Królikowski, który od wielu lat przygotowuje oprawę muzyczną spektakli z Boguszyna. Kolejno na scenie wystąpili przedstawiciele placówki z Boguszyna w przedstawieniu pt. „Bajka o kocie w butach”. Bajecznie kolorowy musical „Koci świat” zagrały i zatańczyły dzieci z Publicznego Przedszkola w Klęce. Specjalną nagrodę ufundowaną przez GOK w Nowym Mieście dla najmłodszego aktora otrzymał Igor Łakomiak właśnie z tego przedszkola.
Na koniec przeglądu w niesamowitą podróż zabrali wszystkich podopieczni z Zespołu Szkół w Klęce. Przez 30 minut publiczność zwiedziła ojczysty kraj, a znane utwory muzyki rozrywkowej śpiewali wszyscy na widowni.
Oprócz sześciu pierwszych miejsc, wyróżniono nagrodami również najlepszych aktorów, którymi w tym roku zostali: dzieci z przedszkola w Klęce, Oliwia Kubicka ze szkoły w Murzynowie Leśnym za „Czerwonego Kapturka”, Wojciech Piasecki ze szkoły w Nowym Mieście za rolę „Feta Frumosa” oraz Jagoda Ochowiak ze szkoły w Boguszynie, która zagrała „Kota w butach”.
Na zakończenie odbyło się także dmuchanie „świeczek na torcie” z okazji 18. już urodzin przeglądu. - Trochę lat już mamy, ale czujemy się młodo, więc zapraszamy wszystkich za rok – podsumował przegląd prowadzący nauczyciel i instruktor Artur Pachala.
Przypomnijmy, że patronat medialny nad przeglądem objął Głos Powiatu Średzkiego.