Zofia Kędziora sprzeciwiła się finansowaniu budowy oświetlenia na ul. Bednarskiej. Zofia Kędziora sprzeciwiła się finansowaniu budowy oświetlenia na ul. Bednarskiej.

Nowe Miasto: Nie będzie oświetlenia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kwestia dofinansowania budowy lamp ulicznych na ulicy Bednarskiej w Nowym Mieście podzieliła radnych. Ostatecznie ta inwestycja nie otrzyma dodatkowych pieniędzy.

Według wstępnych założeń do inwestycji miało zostać dołożone 46 tys. zł. Wcześniej sołectwo Nowe Miasto zabezpieczyło na ten cel kwotę 17 tys. zł z funduszu sołeckiego. Dyskusję na ten temat zainicjowała radna Zofia Kędziora. W wystąpieniu wspomniała o realizacji podobnych inwestycji w innych sołectwach. Gdy pieniędzy brakuje, inwestycje nie są realizowana. Radna sprzeciwiła się dokładaniu pieniędzy do tego zadania, biorąc pod uwagę dofinansowanie drogi na ul. Szkolnej i nadal
trwającą budowę remizy strażackiej w Nowym Mieście.

Skarbnik Elżbieta Mnich zwracała uwagę, że do oświetlenia w innych miejscowościach także są dokładane brakujące kwoty. Został przywołany przykład Chwalęcina, gdzie zarezerwowano 4 tys. zł, a trzeba było jeszcze dołożyć 4,5 tys. zł. Podobna sytuacja miała miejsce w Szypłowie. Tam mimo zaplanowanych 13 tys. zł, do zrealizowania zadania potrzebne było jeszcze 1,5 tys. zł. Zofia Kędziora przypomniała, że zazwyczaj z budżetu gminy do inwestycji dokładano mniejszą kwotę, natomiast Feliks
Stratyński apelował, żeby skończyć z faworyzowaniem inwestycji w Nowym Mieście i w najbliższym czasie skupić się na innych pobliskich sołectwach.

Zofia Kędziora ostatecznie zdecydowała się o złożyć wniosku formalnego ws. wycofania z projektu uchwały budżetowej dofinansowania oświetlenia ulicznego na ulicy Bednarskiej w Nowym Mieście. Siedmiu radnych zagłosowało „za”. Byli to: Halina Jankowska, Zofia Kędziora, Adela Nowicka, Wincenty Pawelczyk, Kazimierz Pawłowski, Feliks Stratyński i Joanna Weber. Przeciw byli: Piotr Bąk, Waldemar Tomaszewski i Juliusz Twardowski, natomiast od głosu wstrzymali się Marek Banaszak i Leszek Zacharyasz. To oznacza, że wniosek formalny został przegłosowany, co jednocześnie wymusiło wprowadzenie kolejnych zmian w uchwale budżetowej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.