Dach pałacu w Klęce zostanie gruntownie wyremontowany. Dach pałacu w Klęce zostanie gruntownie wyremontowany. Radosław Jagieła

Klęka: Wkrótce rozpocznie się remont dachu na pałacu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trzy oferty wpłynęły do nowomiejskiego urzędu gminy w przetargu na wykonanie remontu dachu pałacu w Klęce. Wszystkie mieszczą się we wstępnym kosztorysie inwestycji.

Przypomnijmy, że remont zabytkowego obiektu wybudowanego w XIX wieku będzie obejmował: rozbiórkę blachy, ułożenie papy podkładowej i termozgrzewalnej, wymianę obróbek blacharskich i uszkodzonych elementów więźby wraz z deskowaniem, naprawę kominów murowanych, a także tynków ścian ponad dachem oraz montaż rynien i rur spustowych.

Otwarcie ofert nastąpiło na początku sierpnia. Najkorzystniejszą propozycję wykonania remontu złożyło Przedsiębiorstwo Budowlane Maj Anna Tadeusz z Palędzia (gm. Suchy Las), które oferuje wykonanie niezbędnych prac za 294 448,10 zł. Droższe były oferty firm: P.W.N. Projektowanie Wykonawstwo Nadzory Marcin Chmielewski z Poznania (365 079,42 zł) i Składnica Towarów Masowych Dorja Dorota Andrzejewska z Witaszyc (375 840 zł). Wstępny kosztorys inwestycyjny wyniósł 380 tys. zł. Remont dachu powinien zakończyć się do 15 listopada.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA