×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Niepilnowane psy zagryzają owce sąsiada Niepilnowane psy zagryzają owce sąsiada Fot. Janusz Ludwiczak

Wolica Kozia: Niepilnowane psy zagryzają owce sąsiada?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tadeusz Wolniewicz z Wolicy Koziej, w gminie Nowe Miasto prowadzi 10-hektarowe gospodarstwo agroturystyczne, w którym hoduje owce. W ciągu dwóch lat kilka jego zwierząt zagryzły psy. Poszkodowany podejrzewa czworonogi należące do sąsiadów.

– Pierwsze takie sytuacje zdarzały się już w grudniu 2017 r. Po świętach znalazłem aż sześć zagryzionych owiec. Kilka miesięcy później sytuacja się powtórzyła. W tym roku również straciłem kilka owieczek – mówi Tadeusz Wolniewicz.

Mieszkaniec Wolicy Koziej wskazuje, że jego owce zagryzły psy sąsiadów. Jego przypuszczenia okazały się trafne.

– Dwa kejtry mieszkańców z sąsiedniej wioski Bieździadów nie były pilnowane, opuszczały swobodnie posesję i postanowiły zrobić sobie polowania. Nie mogę zamontować ogrodzenia z kolczastym drutem, to są ogromne koszty, działka ma 10 hektarów – żali się Tadeusz Wolniewicz. I jak zaznacza: – Sąsiedzi w końcu przyznali się, że to są ich psy. Zapłacili mi jednorazową rekompensatę w kwocie 200 złotych, ale to problemu nie rozwiązuje, bo incydenty stale się powtarzały. Postanowiłem zgłosić zdarzenia na policję.

Sprawą zajęli się dzielnicowi z posterunku w Nowym Mieście a następnie dochodzenie przejęła jarocińska policja.

– Postępowanie jest prowadzone odnośnie niewłaściwego przetrzymywania zwierząt. W jednej sprawie będzie wniosek o ukaranie właściciela, który został ustalony. Druga sprawa jest w toku – wyjaśnia aspirant Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

– A co będzie, jeśli psy zagryzą w końcu małe dziecko? Może wtedy ktoś zrobi z tym porządek – podsumowuje Tadeusz Wolniewicz.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.