BankSGB - reklama w lipcu/sierpniu

Nowe Miasto: Policjanci z Kryształowymi Gwiazdami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwóch funkcjonariuszy policji z posterunku w Nowym Mieście otrzymało Kryształowe Gwiazdy. To wyróżnienia dla policjantów, którzy podejmują niecodzienne interwencje.

Starsi sierżanci Krzysztof Wojtaszak i Krzysztof Wiśniewski otrzymali wyróżnienia podczas odprawy rocznej, która odbyła się w piątek 17 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie. Kryształowe Gwiazdy są efektem ich dwóch interwencji w poprzednim roku. W lutym 2019 r. policjanci podjęli decyzję o eskortowaniu rodziców chłopca, które życia mogło być zagrożone. Powodem była żrąca substancja, jaką wypiło dziecko. Powtórnie wspomniany duet nowomiejskich policjantów wyróżnił się we wrześniu 2019 r. Wtedy to pomogli kobiecie, która chciała targnąć się na swoje życie.

Dodajmy, że Kryształowe Gwiazdy to wyjątkowe wyróżnienia wręczane wielkopolskim policjantom, którzy nierzadko z narażeniem własnego życia, w służbie lub poza nią, ratują innych, wypełniając tym samym słowa roty ślubowania. Do grona laureatów dołączyło w ubiegłym roku 69 policjantów.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Enea - zdecydowanie mniej wyłączeń
Zmiany w pogodzie. Nie dajcie się zaskoczyć!
Koronawirus: Stan na dzień 9 sierpnia
Agresywne owady - zasady postępowania
Środa: Do kogo trafiły nakrętki z serc?