Zuchy z zaciekawieniem słuchały o pracy strażaków. Zuchy z zaciekawieniem słuchały o pracy strażaków. OSP Zaniemyśl

Zaniemyski zuchy złożyły wizytę strażakom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na początku lutego strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaniemyślu odwiedziły zuchy z 4. Gromady Zuchowej „Polne Kwiatki”.

Druhowie z jednostki strażackiej opowiedzieli zebranym gościom, na czym polega praca strażaka i z jakimi zagrożeniami muszą się na co dzień mierzyć w swojej pracy. Dzieci z zaciekawianiem oglądały zaprezentowany sprzęt, w tym gaśnice, węże strażackie czy aparaturę do ratowania ludzi podczas wypadków komunikacyjnych. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki, tłumnie oblegany przez młodych podopiecznych. Każdy z nich mógł zasiąść na chwilę na miejscu kierowcy i poczuć się jak zawodowy strażak. Zuchy zadawały bardzo wiele ciekawych i często trudnych pytań. Niebywałą atrakcją okazały się hełmy strażackie, w których wychowankowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Warto zauważyć, że zarówno harcerze, jak i ochotnicy ze straży pożarnej mają podobny cel. Jest nim przede wszystkim niesienie pomocy potrzebującym ludziom.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA