Wydrukuj tę stronę
Zwolniona sekretarka pracowała w Szkole Podstawowej w Zaniemyślu. Zwolniona sekretarka pracowała w Szkole Podstawowej w Zaniemyślu. SP Zaniemyśl

Stanęła w obronie sekretarki

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Mieszkanka gminy Zaniemyśl Małgorzata Fertała poruszyła podczas sesji rady sprawę pracownicy zwolnionej ze stanowiska sekretarki Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu.

Sekretarka w szkole pracowała przez 15 lat. M. Fertała jako była dyrektor placówki obwiniała urzędników za zaistniałą sytuację i apelowała o poniesienie odpowiedzialności przez samorządowców. Zwróciła też uwagę wójtowi na bierność po wystosowanej petycji innych zatrudnionych w szkole o odstąpienie od procedur zwolnienia.
Przewodnicząca Rady Powiatu przytoczyła też cztery wyroki uniewinniające wspomnianą wyżej pracownicę. Dotyczyły one kary nagany oraz zwolnienia dyscyplinarnego z pracy. Również protokół Państwowej Inspekcji Pracy jasno stwierdził działania o charakterze mobbingu w placówce. Fertała podważyła też kompetencje zarządzającej ówcześnie zespołem szkół dyrektor.
- To przykre, że nienawiść do dobrego pracownika kiełkowała w gminie. Kto zwróci pieniądze za odszkodowania i poniesione koszty sądowe? - pytała podczas sesji. - Wypadałoby chociaż przeprosić - zakończyła M. Fertała.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl