Wydrukuj tę stronę
W Zaniemyślu zagościła lekkoatletyczna czołówka. W Zaniemyślu zagościła lekkoatletyczna czołówka. GOK

Lekkoatletyczne święto w Zaniemyślu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artur Brzozowski (AZS AWF Katowice) triumfował w Zaniemyślu w sobotę podczas XVII Międzynarodowych Zawodach w Chodzie Sportowym im. Hieronima Mazurkiewicza osiągając czas 1:21:07 w chodzie na 20km.

Niespełna pół minuty później linię mety przekroczył chodziarz Politechniki Opolskiej – Dawid Tomala, który uzyskał czas 1:21:33. Obaj uporali się tym samym z ustalonym na poziomie 1:22:00 minimum na globalny czempionat.
Niewiele do uzyskania przepustki do Kataru zabrakło natomiast Katarzynie Zdziebło. Zawodniczka mieleckiej Stali na mecie zameldowała się z rekordem życiowym 1:32:03, słabszym zaledwie o 3 sekundy od wskaźnika PZLA. 22-latka przesunęła się na siódme miejsce w polskich tabelach historycznych.
Wartościowy wynik na dystansie 10 kilometrów uzyskał 19-letni Łukasz Niedziałek. Mistrz Europy U18 sprzed niespełna trzech lat osiągnął czas 40:23 (rekord życiowy), który jest słabszy zaledwie o 13 sekund od rekordu Polski juniorów Beniamina Kucińskiego.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl