Wydrukuj tę stronę
W tym dniu każdego z strażaków obejmował strój galowy. W tym dniu każdego z strażaków obejmował strój galowy.

Wspólne obchody

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 3 maja w kościele św. Wawrzyńca w Zaniemyślu odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków, ich rodzin oraz patrona mundurowych - Świętego Floriana.

Mszę św. odprawił ksiądz proboszcz Jacek Leśniewski. Po niej druhowie z jednostek OSP Czarnotki, OSP Kępa Wielka oraz OSP Zaniemyśl, wraz z grupą motocyklową „Czerwone Lwy”, udali się na teren przedszkola w Czarnotkach, gdzie odbył się Festyn „Sportowo-Profilaktyczny” połączony z obchodami Dnia Strażaka.
Druhowie z OSP Czarnotki przygotowali atrakcje dla najmłodszych i dorosłych. Nie zabrakło też grochówki i kiełbasy z grilla oraz kawy i domowej roboty słodkich wypieków przygotowanych przez panie druhny. Na spotkanie przybyli m.in wójt gminy Zaniemyśl Krzysztof Urbas, zastępca wójta Bogdan Schwanke, przewodnicząca Rady Gminy Justyna Dąbrowska oraz prezes zarządu gminnego ZOSP w Zaniemyślu Marek Głowiński.
Przypomnijmy, że święto strażaków w Polsce obchodzone jest oficjalnie od 2003 roku.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl