×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Siłownia na wolnym powietrzu znajduje się w pobliżu pomostu na Wyspę Edwarda Siłownia na wolnym powietrzu znajduje się w pobliżu pomostu na Wyspę Edwarda Fot. Janusz Ludwiczak

Zaniemyśl: Aktywnie nad jeziorem

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przy ścieżce wzdłuż Jeziora Raczyńskiego powstała siłownia na wolnym powietrzu.

W ramach inwestycji ustawiono osiem urządzeń do ćwiczeń: drabinka, steper, biegacz, orbitek, a także wioślarz, wyciąg górny, twister obrotowy i wyciskacz. Siłownia na wolnym powietrzu znajduje się w pobliżu pomostu na Wyspę Edwarda. W ramach inwestycji, która kosztowała ponad 66,4 tys. zł zamontowano również stojaki rowerowe, a wzdłuż ścieżki stanęło 15 ławek i kosze uliczne.

Ponadto w ramach rozbudowy ścieżko pieszo-rowerowej wzdłuż Jeziora Raczyńskiego na zalecenie gminy wykonane zostało dodatkowe oświetlenie. W sumie stanęło 45 słupów oświetleniowych. Inwestycja kosztowała ponad 141 tys. zł.

Zadanie inwestycyjne „Rozbudowa ścieżki pieszo-rowerowej przy Jeziorze Raczyńskim poprzez wybudowanie stałego oświetlenia ścieżki i małej architektury” było dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” w wysokości 179 396 złotych.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.