Zaniemyśl: Ratusz ponownie szuka pijarowca Fot. Janusz Ludwiczak

Zaniemyśl: Ratusz ponownie szuka pijarowca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Gminy Zaniemyśl ogłosił ponowny konkurs na stanowisko ds. promocji i współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Do ogłoszonego w lipcu naboru na to stanowisko pracy w Urzędzie Gminy Zaniemyśl zgłosiło się czworo kandydatów (w tym tylko jedna z terenu gminy Zaniemyśl, pozostali ze Śremu i z Kórnika), jednak komisja rekrutacyjna nie skorzystała z żadnej z ofert, dlatego nabór został powtórzony.

Przyszły urzędnik, zajmujący się promocją i współpracą z organizacjami pozarządowymi będzie musiał organizować i realizować różne formy promocji gminy, również współpracując z danymi podmiotami i instytucjami, współorganizować obchody rocznic i uroczystości okolicznościowych związanych z życiem społecznym, kulturalnym i artystycznym gminy, współpracować przy opracowywaniu strategii, programów i planów rozwoju gminy, a także przygotowywać materiały promocyjne, redagować teksty i materiały o charakterze promocyjnym czy prowadzić gminną kronikę i stronę internetową oraz profile społecznościowe.

Do obowiązków należeć będzie również pozyskiwanie alternatywnych źródeł finansowania na rzecz gminy i ich realizacja, a także przygotowywanie rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi, przygotowywanie i prowadzenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych czy obsługa administracyjna udzielanych dotacji, w tym sprawdzanie złożonych wniosków pod względem formalnym i rozliczanie udzielanych dotacji.

Osoby, które chciałby pracować w zaniemyskim magistracie na stanowisku do spraw promocji i współpracy z organizacjami pozarządowymi muszą mieć wykształcenie średnie lub wyższe, znać oprogramowanie Microsoft Office oraz obsługę programu graficznego, posiadać znajomość funkcjonowania i umiejętność obsługi portali społecznościowych.
Większe szanse mają kandydaci, którzy posiadają minimum 3-letni straż pracy, znają przepisy z zakresu Kodeksu Prawa Administracyjnego, Ustawy o samorządzie gminnym, Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, a także posiadają znajomość podstawowych zagadnień z zakresu psychologii społecznej i Public Relations oraz konstruowania pism urzędowych.

Dokumenty aplikacyjne wraz z CV, listem motywacyjnym, kserokopią dokumentów potwierdzających wykształcenie i staż pracy przyjmowane są do 23 sierpnia do godz. 15:00 w zamkniętych kopertach z dopiskiem „Nabór na samodzielne stanowisko urzędnicze ds. promocji i współpracy z organizacjami pozarządowymi” osobiście w siedzibie Urzędu Gminy Zaniemyśl, ul. Średzka 9, pok. 212 (sekretariat) lub przesłać za pośrednictwem poczty.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.