Zaniemyśl: Radni nie zgodzili się na podwyżkę stawek podatku od nieruchomości Fot. Janusz Ludwiczak

Zaniemyśl: Radni nie zgodzili się na podwyżkę stawek podatku od nieruchomości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeden głos zaważył o nie wprowadzaniu nowych stawek podatku od nieruchomości zarówno dla właścicieli prywatnych nieruchomości, jak i podmiotów gospodarczych.

Sporą dyskusję wywołał wśród zaniemyskich radnych temat zmiany stawek podatku od nieruchomości. Uchwała przewidywała wzrost stawek o 2 grosze od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej bez względu na sposób sklasyfikowania w ewidencji gruntów i budynków (do wysokości 88 gr od za 1 m² powierzchni), podwyżkę stawki o 3 grosze dla budynków mieszkalnych czy podwyżkę o złotówkę (do stawki 19 zł) dla budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

– Proszę o niepodejmowanie tej uchwały. W ubiegłym roku podnosiliśmy podatki od nieruchomości, działalności gospodarczej, za śmieci, to stanowiło duże obciążenie. Gmina Zaniemyśl ma najwyższe podatki w powiecie średzkim oprócz budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz pożytku publicznego – postulowała przewodnicząca Justyna Dąbrowska.

Innego zdania był radny Tomasz Grabowski: – Przez trzy lata nie podnosiliśmy podatków (w roku 2015, 2016 i 2017). Te pieniądze są potrzebne na inwestycje w gminie takie jak oświetlenie, drogi.

Za zmianą wysokości stawek podatku od nieruchomości było 6 radnych (Alina Frąckowiak, Tomasz Grabowski, Jerzy Grześkowiak, Zbigniew Łyszczarz, Michał Marciniak i Ewaryst Pankowski), pozostałych 7 radnych było przeciw (Bartosz Biskup, Justyna Dąbrowska, Jolanta Jóźwiak, Kamila Kołacka, Paweł Kurpik, Marek Stroiwąs i Ewa Wiatr-Gawlak). Od głosu wstrzymała się radna Katarzyna Gomułkiewicz.

 

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

DominoFashion Grudzień
Reklama GPŚ BOCZNA