Ludzie śmiecą na potęgę! W lesie nad Jeziorem Raczyńskim leżały również telewizory, magnetofony, fotele i opony Ludzie śmiecą na potęgę! W lesie nad Jeziorem Raczyńskim leżały również telewizory, magnetofony, fotele i opony Fot. Mateusz Mańkowski

Zaniemyśl: Co znaleziono nad Jeziorem Raczyńskim?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Blisko sto worków pełnych śmieci zebrali uczestnicy akcji „Sprzątanie Świata w Zaniemyślu”. W lesie w pobliżu ulicy Plażowej znaleziono również telewizory, magnetofony szpulowe, a nawet fotele biurowe, krzesła ogrodowe i opony, a także dziesiątki butelek.

21 września Towarzystwo Przyrodnicze Kumak oraz Stowarzyszenie Ziemia Zaniemyska przy współpracy Nadleśnictwa „Babki”, Leśnictwa Łękno, Zakładu Gospodarki Komunalnej, Drużyny Harcerskiej „Czarne Pantery” oraz Urzędu Gminy, Rady Gminy Zaniemyśl i Parafii Św. Wawrzyńca zorganizowały akcję „Sprzątanie Świata w Zaniemyślu”.

– Zjawiło się ponad 60 uczestników. Razem zebraliśmy 95 worków śmieci plus kilkanaście śmieci wielkogabarytowych takich jak telewizory, magnetofony szpulowe czy fotele biurowe. Wspólnie oczyściliśmy las przy ulicy Plażowej – podsumowuje Mateusz Manikowski, współorganizator akcji.

Organizatorzy przygotowali również na terenie Wigwamu wspólne ognisko i kiełbaski, a także konkursy i warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych.

 

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA