Zaniemyśl: Co dalej z Wyspą Edwarda? Fot. Janusz Ludwiczak

Zaniemyśl: Co dalej z Wyspą Edwarda?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

– Powiat uważa, że porozumienie z gminą Zaniemyśl jest nieważne, przy czym wypowiada nam umowę z dniem 30 września. Poprosiłam wójta o przygotowanie opinii prawnej, która może rzutować na dalszy ciąg sporu pomiędzy gminą Zaniemyśl a powiatem średzkim – mówi Justyna Dąbrowska, przewodnicząca Rada Gminy Zaniemyśl.

Podczas dwunastej już sesji zaniemyscy radni mieli wystosować oświadczenie w sprawie firmy Max Restauracje prowadzącej działalność na Wyspie Edwarda, jednak punkt ten został zdjęty z porządku obrad.

– Porozumienie ma zupełnie inny zakres niż umowa, jaką zawarły między sobą spółka PCI z Max Restauracje. Byliśmy zaskoczeni, że firma ta nie prowadzi działalności, jaka jest w porozumieniu, czyli statutowych zadań gminy. Umowa opiewa na prowadzenie działalności hotelarsko-gastronomicznej i turystycznej, a nie to co jest dla gminy ważne, czyli działalności kulturalnej, historycznej czy sportowo-rekreacyjnej i na co została przekazana Wyspa Edwarda z Agencji Nieruchomości Rolnych – zaznacza Justyna Dąbrowska, przewodnicząca Rady Gminy Zaniemyśl.

W sprawie Wyspy Edwarda odbędzie się w połowie października nadzwyczajna sesja Rady Gminy Zaniemyśl.

►CZYTAJ TAKŻE: Wyspa Edwarda trafi do NIK-u i prokuratury

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA