Zaniemyśl: Radni uchwalili plan miejscowy dla Zwoli Fot. Janusz Ludwiczak

Zaniemyśl: Radni uchwalili plan miejscowy dla Zwoli

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas poniedziałkowej sesji zaniemyscy radni podjęli uchwałę w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy.

Zastrzeżenia miała radna Katarzyna Gomułkiewicz: – W uchwale jest katalog przedmiotów pomocy naukowych, na które może zostać przeznaczone stypendium. Wzbudza to moje wątpliwości. Mamy na tej liście zeszyty, artykuły piśmiennicze. Z budżetu państwa otrzymujemy 500+, wyprawkę szkolną 300 zł, czy potrzeba finansować to samo wyposażenie szkolne?
Za podjęciem tej uchwały było 7 radnych (Alina Frąckowiak, Tomasz Grabowski, Jerzy Grześkowiak, Zbigniew Łyszczarz, Michał Marciniak, Ewaryst Pankowski i Ewa Gawlak-Wiatr), pozostałych siedmiu wstrzymało się od głosu (byli to: Bartosz Biskup, Justyna Dąbrowska, Katarzyna Gomułkiewicz, Jolanta Jóźwiak, Kamila Kołacka, Paweł Kurpik i Marek Stroiwąs).

W trakcie poniedziałkowej sesji Rada Gminy Zaniemyśl podjęła również uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu w miejscowości Zwola, a także w sprawie przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych pomnika przyrody dębu szypułkowego „Dziadziuś” w Dolinowcu Leśnym.

Na zakończenie radni jednogłośnie zgodzili się na zmianę uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową sieci wodociągowej w Śnieciskach, a także dokonali zmian w tegorocznym budżecie.

– Tylnymi drzwiami wprowadzane są zadania, które powinny być dyskutowane przed zatwierdzeniem projektu budżetu na rok 2020. Przesunięto zadanie polegające na adaptacji hydroforni w Jeziorach na świetlicę wiejską. To zadanie miało być realizowane dwa lata później na kwotę 150 tys. zł, a mamy już zaplanowane na 410 tys. zł. Jest wywołany plan miejscowy. Wiemy, że planowana jest duża inwestycja – budowa osiedla domów jednorodzinnych w tej miejscowości. Wszystko może się tutaj zmienić, czy nie będziemy musieli pozostawić tej hydroforni – zauważyła radna Justyna Dąbrowska.

– Wynikło to z potrzebny aktualizacji WPF po zebraniach sołeckich. Przy planowaniu wieloletnich zadań inwestycyjnych najpierw wprowadzamy jakąś kwotę na projekt, a potem musimy przewidzieć środki na realizację inwestycji. Wykonana została dokumentacja z projektami, pozwoleniami i stąd kwota 410 tys. zł. Na zebraniu wiejskim mieszkańcy podjęli uchwałę o zakupie rzeczy do wyposażenia świetlicy – tłumaczył wójt Krzysztof Urbas.

Za przyjęciem uchwały ws. Wieloletniej Prognozy Finansowej było 6 radnych, 6 było przeciw, 2 osoby wstrzymały się od głosu. W związku z równowagą głosów decydujący był głos przewodniczącej rady. Uchwała nie została podjęta.

Kolejna, tym razem nadzwyczajna sesja Rady Gminy Zaniemyśl ma odbyć się w połowie października. Dotyczyć będzie ona Wyspy Edwarda.

►CZYTAJ TAKŻE: Co dalej z Wyspą Edwarda?

►CZYTAJ TAKŻE: Radni chcą ratować wąskotorówkę

►CZYTAJ TAKŻE: Radni nie zgodzili się na podwyżkę stawek podatku od nieruchomości

 

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA