Problem przeładowanych autobusów na trasie linii nr 26 ma rozwiązać skierowanie na trasę bardziej pojemnych, 15-metrowych pojazdów, a docelowo autobusów przegubowych Problem przeładowanych autobusów na trasie linii nr 26 ma rozwiązać skierowanie na trasę bardziej pojemnych, 15-metrowych pojazdów, a docelowo autobusów przegubowych Fot. Janusz Ludwiczak

Zaniemyśl: Koniec ścisku w gminnych autobusach?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec września informowaliśmy o przepełnionych autobusach linii nr 26, łączących Środę z Zaniemyślem. Po spotkaniu wójta gminy z zarządem powiatu i burmistrza Środy zapadła decyzja o skierowaniu na trasę dłuższych, bardziej pojemnych pojazdów.

– Sprawa dotyczy kursu linii 26 o godz. 15:30 do Zaniemyśla. Autobus przepełniony jest już od dworca PKS. Jeszcze gorzej jest w godzinach porannych. Miałem już sytuacje, że nie mogłem wsiąść do pojazdu – zaalarmował nas Czytelnik, Marcel Nowak.

►CZYTAJ TAKŻE: Pasażerowie przewożeni jak sardynki

Odbyło się spotkanie starosty i burmistrza Środy z przedstawicielami ościennych samorządów.

– Na trasę mają wyjechać 15-metrowe autobusy. Mam nadzieję, że to rozwiąże sytuację, która wynikła przez podwójny rocznik w szkołach średnich. Rozważane jest skierowanie autobusu przegubowego. Problemem są jednak ronda w Środzie. Przestawione mają być znaki drogowe, tak aby autobusy mogły nawracać na rondach – wyjaśnia Krzysztof Urbas, wójt gminy Zaniemyśl.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA