Wydrukuj tę stronę
Jeziory Wielkie: Złomem przez błoto i stodołę [FILM, ZDJĘCIA] Fot. Janusz Ludwiczak

Jeziory Wielkie: Złomem przez błoto i stodołę [FILM, ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę w Jeziorach Wielkich odbyła się 20. jubileuszowa edycja „Agro Wrak Track”, podczas którego można było zobaczyć wyścigi starych, zdezelowanych aut.

Nieużytkowane już samochody, wycofane z dróg otrzymały w niedzielę drugie życie. W Jeziorach Wielkich na terenie dawnego gospodarstwa zorganizowano wyścigi wraków. Jednym z elementów toru przeszkód była m.in. opuszczona stodoła, przez którą musieli przejechać zawodnicy. Do pokonania były również liczne zakręty i wzniesienia, często na niestabilnym podłożu.

– W zawodach wzięło udział 70 załóg. W każdym wyścigu startowało równolegle po 10 ekip. Do półfinału przeszło 20 ekip, które zebrały najwięcej punktów. Dodam, że mamy auto, które wzięło udział we wszystkich dotychczasowych 20. edycjach, jednak wymaga ono bieżących remontów i inwestycji – wyjaśnia Tomasz Cała, współorganizator wydarzenia.

Kolejne wyścigi wraków w Jeziorach Wielkich będzie można zobaczyć w grudniu.

Media

Galeria

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl