×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Zaniemyśl: Śremskie PGK wypowiedziało umowę na wywóz śmieci Fot. Radosław Jagieła

Zaniemyśl: Śremskie PGK wypowiedziało umowę na wywóz śmieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec listopada Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie wypowiedziało gminie Zaniemyśl umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów, która miała obowiązywać do końca przyszłego roku. Powodem są trzykrotne podwyżki w tym roku za składowanie odpadów w Jarocinie. Być może śmieci będą trafiać do poznańskiej spalarni.

– 25 listopada PGK w Śremie złożyło wypowiedzenie umowy na odbiór i zagospodarowywanie odpadów. Umowa o wartości 2,5 mln zł miała obowiązywać do 31 grudnia 2020 r. Firma chce zerwać umowę ze względu na podwyżki w Zakładzie Gospodarki Odpadami w Jarocinie – mówił podczas poniedziałkowej sesji rady gminy wójt Krzysztof Urbas. I jak dodał: – Gdy podpisywaliśmy umowę obowiązywała cena 250 zł netto za tonę odpadów. Od stycznia cena ta wzrosła do 295 zł, w maju podniesiono do 320 zł, a obecnie od października jest to już 380 zł. Mieliśmy trzy podwyżki w ciągu roku.

Być może śmieci z Zaniemyśla będą trafiać do spalarni w Poznaniu. Wójt jest już po wstępnych rozmowach z dyrektorem Związku Międzygminnego GOAP.
– W związku z tym, że Jarocin podwyższa opłaty, próbuję znaleźć alternatywę. Mamy sytuację podbramkową. Mam spotkać się z prezesem PGK Śrem. Jeśli nie dojedziemy do porozumienia będzie trzeba liczyć się z podwyżką opłat za wywóz śmieci – zaznaczył wójt Krzysztof Urbas.

Radny Tomasz Grabowski pytał czy gmina ma inną alternatywę, czy będzie musiała zgodzić się na zaproponowane nowe stawki z obecnym wykonawcą. Wójt poprosił, by temat ten nie był poruszany publicznie na sesji.
– Prezes ma przedstawić nowe propozycje. Trwają przeliczenia. Lepiej tego nie upubliczniać – powiedział wójt Krzysztof Urbas.

Do tematu będziemy wracać.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.