Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. fot. KPP Środa

Ukradł 300 litrów paliwa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego ze Środy zatrzymali 20-latka, który zajmował się kradzieżami paliwa. Mężczyzna unikał oka kamery, maskował swój wizerunek i posługiwał się kradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

W kronikach policyjnych kradzieże paliwa nie należą do rzadkości. Sprawcy dobrze przygotowują się do ich popełnienia. Mając świadomość stale nagrywających kamer na stacjach benzynowych, używają czapek lub kapturów, by zasłonić twarz. Bazując na tym, że personel jest zajęty, tankują nie tylko do baku pojazdu, ale również do specjalnie przygotowanych karnistów. Często usuwają nalepkę kontrolną z przedniej szyby pojazdu. Zwykle do przestępstwa stosują też przerobione lub wcześniej skradzione tablice rejestracyjne.

Sprawami zgłaszanych od jakiegoś czasu kradzieży paliwa na terenie powiatu średzkiego zajęli się funkcjonariusze Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego. To oni zebrali materiał dowodowy, który wskazywał, że mieszkaniec powiatu wrzesińskiego jest sprawcą tych wszystkich czynów nie tylko na ziemi średzkiej, ale też w powiecie lednickim. Pomimo, że 20-letni mężczyzna dokładnie planował swoje przestępstwa, 21 lutego trafił do policyjnego aresztu. Nigdy wcześniej nie był karany, jednak co do jego winy, nie było żadnych wątpliwości. Łącznie ukradł około 300 litrów paliwa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.