×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

W ostatnich dniach policjanci przeprowadzili zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla uczestników kolonii W ostatnich dniach policjanci przeprowadzili zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla uczestników kolonii Fot. Policja Środa Wlkp

Policjanci edukują dzieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

O tym jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą, podczas podróży i zabaw wyjaśniali najmłodszym średzcy policjanci, podczas zajęć edukacyjno-profilaktycznych, które w ostatnich dniach przeprowadzono w Środzie Wielkopolskiej, Nowym Mieście nad Wartą, Młodzikowie i Hermanowie.

Policjanci przypominali uczestnikom kolonii w Młodzikowie i Hermanowie, a także dzieciom korzystającym z zajęć organizowanych w placówkach kulturalno-sportowych, by podczas wypoczynku, w wirze gier i zabaw nie zapominali o bezpieczeństwie i o tym, co mówili ich rodzice czy nauczyciele.

- Średzcy policjanci wykorzystują wszelkie możliwe sposoby, by uwrażliwić dzieci na to jak ważne są sprawy związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, bezpiecznym podróżowaniem, czy zabawami na podwórku. Spotykają się z dziećmi na lokalnych festynach, w przedszkolach, podczas półkolonii i obozów – informuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

We wszystkich organizowanych spotkaniach mundurowi przypominali również zasady bezpiecznej kąpieli w jeziorze czy morzu. Policjanci ostrzegali przed niebezpiecznymi skokami na główkę czy wchodzeniu do wody zaraz po jedzeniu, a także przestrzegali dzieci przed kontaktami z osobami obcymi. Funkcjonariusze przypominali dzieciom zasady ograniczonego zaufania wobec osób nieznajomych, by w żadnym wypadku nie częstować się od nich napojami czy lizakami.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.