Dzięki zdanym egzaminom 32 druhów będzie mogło uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych Dzięki zdanym egzaminom 32 druhów będzie mogło uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych Fot. Straż Pożarna w Środzie Wlkp.

Powiat: Potencjał ratowniczy wzmocniło 32 ochotników

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

32 druhów, w tym 8 pań będzie mogło uczestniczyć w profesjonalnych działaniach ratowniczo-gaśniczych, dzięki zdaniu egzaminu teoretyczny i praktyczny kursu podstawowego dla strażaków ratowników OSP.

– W trakcie szkoleń, które rozpoczęły się 20 sierpnia 2019 roku strażacy uczyli się teorii i praktyki z rzemiosła pożarniczego. Egzamin teoretyczny składał się z 70 pytań, a część praktyczna polegała na realizacji zadań egzaminacyjnych na trzech stanowiskach – wyjaśnia kpt. Grzegorz Kaźmierczak, naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp.

Ukończenie kursu podstawowego strażaków ratowników OSP jest przepustką umożliwiająca udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

DominoFashion Grudzień
Reklama GPŚ BOCZNA