Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W niedzielę, 5 lipca Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu marki Nissan Micra.

Szczegółowe informacje zostały natychmiast przekazane do wszystkich patroli. Wkrótce funkcjonariusze zauważyli poszukiwany pojazd. Nie udała się podjęta próba jego zatrzymania – kierowca nie reagował na dawane sygnały. Uciekający pojazd skierował się na parking przy ulicy Poselskiej, następnie poprzez trawnik przemieszczał się w kierunku bloków usytuowanych przy ul. 20 Października. Brawurowa jazda zakończyła się na latarni w pobliżu jednego z bloków i placu zabaw.

Kierowca nie dawał za wygraną i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Kierunek ucieczki wskazali policjantom świadkowie. Funkcjonariusze bardzo szybko zlokalizowali sprawcę. Został on zatrzymany. Należy tu dodać, że podejrzany był doskonale znany średzkiej policji. Już wcześniej popadał w konflikt z prawem. Co istotne, kierowca miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za dokonane czyny zatrzymanemu grozi wysoka kara. Jak informuje asp. Edyta Kwietniewska z KPP w Środzie, policjanci i prokurator będą wnioskowali do sądu o najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. 

Cale szczęście, że zajście zakończyło się w ten sposób. Strach pomyśleć, co by mogło się stać, gdyby kierowca wjechał w pobliski plac zabaw, bądź gdyby akurat ktoś przechodził chodnikiem.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Kijewo: Nie ma chętnych na biurowiec
Powiat: Gdzie można się wykąpać?
Koronawirus: Stan na dzień 6 sierpnia
Środa: Miasto kupi pojazdy elektryczne?
Powiat: Ilu mieszkańców zarobiło miliony?