Fot. Zawodnicy reprezentujący średzką komendę PSP. Fot. Zawodnicy reprezentujący średzką komendę PSP. Fot. KP PSP Środa Wlkp.

Walczyli na Mistrzostwach Wielkopolski

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka. To także element wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zawodowych zadań, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania oraz działania w zespole.

W dniach 19 -20 czerwca odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Sporcie Pożarniczym. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 14 drużyn z terenu województwa wielkopolskiego.
Pierwszego dnia mistrzostw na obiekcie sportowym Ośrodka Szkolenia w Bolechowie rozegrane zostały konkurencje: wspinanie się na 3. piętro przy użyciu drabiny hakowej oraz 100-metrowy pożarniczy tor przeszkód. W drugim dniu zawody przeniosły się na stadion lekkoatletyczny na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ul. Gdańskiej, gdzie rozegrane zostały sztafeta pożarnicza 4x100 m z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe, Komendę Powiatowa PSP w Środzie reprezentowała drużyna w składzie: Mariusz Poll, Marcin Adryan, Hubert Niemier, Wrzesiński Maksymilian, Lachowicz Adam, Kicki Mikołaj, Kosmowski Szymon, Senk Krystian i Gumienny Paweł. Dobre starty oraz równa forma, jaką zaprezentowali zawodnicy, przełożyła się na uzyskanie piątego miejsca w klasyfikacji drużynowej mistrzostw. Trenerem, a zarazem zawodnikiem średzkiej drużyny jest Mariusz Poll, który podtrzymuje w młodych zawodnikach tradycje sportu pożarniczego.

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.