M. Łopatka na 2. miejscu podczas weekendowych zawodów. M. Łopatka na 2. miejscu podczas weekendowych zawodów.

Weekendowe maratony

(1 głos)

Miniony weekend był kolejnym, podczas którego zawodnicy Środa Racing Team ścigali się w maratonach MTB.

W sobotę w miejscowości Jodłownik u podnóża Gór Sowich odbył się kolejny wyścig z cyklu Pucharu Strefy MTB Sudety. Była to już jego 6. edycja. Warunki pogodowe dały się zawodnikom mocno we znaki, i to nie z powodu opadów deszczu, lecz wysokiej temperatury i dużej wilgotności powietrza. Jak zawsze do wyboru były dwa dystanse. Średzianie Patryk Helwig i Maciej Łopatka wybrali dystans mini o długości 25 km i przewyższeniu 1000 m. Helwig ściganie ukończył na 14. miejscu w swojej kat. wiek. i 43. w open. Łopatka, utrzymując dobrą formę, podczas zmagań zajął 2. miejsce w swojej kat. wiek. i 16. w open. Tym sposobem dla Macieja to kolejny weekend na podium. Warto dodać, że na tym dystansie rywalizowało 158 zawodników.

W niedzielę Krzysztof Kurasiński i Sebastian Grześkowiak reprezentowali barwy Środa Racing Team w wyścigu z cyklu Solid MTB, który odbył się w Gostyniu. Oboje wystartowali na dystansie mega (34 km, przewyższenie 490 m). Kurasiński był 54. w kat. wiek. I 134. w open, natomiast Grześkowiak do mety dotarł na 2. pozycji w kat. wiek. i 23. w open. Na tym dystansie

ścigało się 180 kolarzy.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl