W środę piłkarze Polonii tonęli w swoich uściskach wyjątkowo wiele razy... W środę piłkarze Polonii tonęli w swoich uściskach wyjątkowo wiele razy... Czesław Kościelski

Pogrom przy Sportowej! Fantastyczny początek sezonu w Środzie

W fantastycznym stylu przywitali się z własną publicznością w sezonie 2018/2019 piłkarze Polonii. W drugim ligowym meczu, a pierwszym rozegranym przy ul. Sportowej, rozbili bieniaminka Bałtyk Koszalin 6:0!

Przez długi czas, a konkretnie niemal przez całą pierwszą połowę niewiele zwiastowało pogrom. Pierwszą bramkę średzianie zdobyli dopiero w 41. minucie, gdy drogę do bramki rywali znalazł Jakub Apolinarski. Przy takim wyniku zespoły zeszły na przerwę, a tuż po wznowieniu gry rozpoczęli prawdziwe show…

W 49. minucie drugą bramkę zdobył Apolinarski, 4 minuty później na 3:0 podwyższył Damian Buczma. Choć losy spotkania już wtedy wydawały się przesądzony, Polonia na tym nie poprzestała: na listę strzelców dwukrotnie wpisał się jeszcze Michał Górzyński (w 60. i 78. minucie), a także raz Adam Gajda (75.). Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego rozgromili Bałtyk Koszalin 6:0 i w świetnym stylu rozpoczęli nowy sezon przed własną publicznością.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej, w inauguracyjnym spotkaniu w Gdyni, nasz zespół zremisował 1:1 z tamtejszym Bałtykiem. Co ciekawe, po dwóch kolejkach sezonu tylko jeden zespół ma na koncie komplet punktów (Radunia Stężyca). Sześć innych ekip – w tym Polonia – zebrała 4 „oczka”, a dzięki dobremu bilansowi bramkowemu, wypracowanemu w środę w Środzie, nasz zespół wskoczył na pozycję wicelidera.

W weekend Polonia zagra na wyjeździe z kolejnym beniaminkiem III ligi, Mieszkiem Gniezno.