Jakub Szablewski z trofeami. Jakub Szablewski z trofeami.

Wicemistrz Szablewski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony weekend na Torze Poznań odbyły się dwie ostatnie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz ostatnia runda Mistrzostw Polski Hour Race. Na starcie zawodów nie mogło zabraknąć 14-letniego zawodnika Polonii, Jakuba Szablewskiego.

– W tym sezonie przesiadłem się z gokarta do auta wyścigowego i rozpocząłem starty w mistrzostwach w klasie DN2 Picanto, gdzie po dziesięciu rundach i zaciętej walce udało mi się wywalczyć wicemistrzostwo Polski – opowiada młody rajdowiec. – Wystartowałem także w Mistrzostwach Polski Hour Race i w swojej klasie byłem bezkonkurencyjny, wygrałem sobotni wyścig i tym samym zapewniłem sobie tytuł najmłodszego w historii Mistrza Polski Hour Race. Ten debiutancki sezon uważam za bardzo udany. Jeszcze w październiku czeka mnie kolejny start, tym razem w ostatniej rundzie Kia Platinum Cup na torze Zolder w Belgii. Jestem dobrej myśli i postaram się zaprezentować z jak najlepszej strony – dodaje.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.