×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 46

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Zawodniczy „Tęczy” po udanych zawodach w Swarzędzu. Zawodniczy „Tęczy” po udanych zawodach w Swarzędzu.

Młodzi zapaśnicy na matach w Swarzędzu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę w Swarzędzu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym kadetów (2002-2004), młodzików (2005-2007) i mini zapasach (2008-2009 i 2010-2012), w których udział wzięło 225 zawodników z 20 klubów. Turniej w Swarzędzu należy do jednych z największych turniejów rozgrywanych dla młodych klasyków na terenie Polski.

Wśród zapaśników z Gdańska, Poznania, Kartuzy, Gniezna, Warszawy czy rosyjskiego Kaliningradu nie mogło zabraknąć 5 czołowych zapaśników z klubu sportowego ULKS „Tęcza” Środa, którzy na zawody pojechali z trenerem Krzysztofem Polowczykiem.

Rewelacyjnie na zawodach spisał się najmłodszy i najlżejszy zapaśnik - Marcin Mikołajczak (2011r.), który wygrał wszystkie cztery swoje pojedynki w kategorii wagowej do 26 kg i zajął 1 miejsce. Marcin zrobił duży postęp w porównaniu z innym, dużym Ogólnopolskim Turniejem Zapaśniczym
w Osielsku (listopad 2018), gdzie przegrał swoje dwa pojedynki i szybko odpadł z zawodów. Równie dobrze spisał się najstarszy i najcięższy zapaśnik Marcin Spalik (2003 r.), który w drodze do finału w kat. 100 kg kadetów pokonał m.in. zawodnika z rosyjskiego Kaliningradu. Niestety w finale przegrał z zapaśnikiem z ZKS Granica Gdańsk i ostatecznie zajął 2. miejsce. Trochę pechowo zakończył się turniej dla Mateusza Kulaka (2008r.), który startował w kat. wagowej 36 kg. Przeszedł do półfinałów wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Odpadł przegrywając z zawodnikiem ZKS Miastko. Walkę o brązowy medal również przegrał na punkty i ostatecznie w gronie 18 zawodników zajął 5. miejsce, pozostawiając w polu m.in. trzech zawodników z Kaliningradu. 5. miejsce Mateusza jest dobrym wynikiem w porównaniu z wyżej wspomnianym listopadowym turniejem w Osielsku, gdzie zajął 13. miejsce. 5. miejsce zajęli również młodzicy średzkiej Tęczy - Rafał Grzelak (2007) startujący w kategorii 32 kg oraz Antoni Stanicki (2006) walczący w kat. 44 kg. Dla Rafała był to debiut na tak dużej imprezie zapaśniczej w kategorii młodzika. Antek natomiast w gronie 13 zawodników, pomimo drobnego urazu i zmianie kategorii wagowej na wyższą spisał się dobrze, mając wynik dwóch zwycięstw i dwóch porażek.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.